Dzięki obywatelskiej postawie zatrzymano kompletnie pijanego kierowcę

2024-07-10 11:20:28(ost. akt: 2024-07-10 11:36:35)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Każdego dnia dochodzi do wypadków z udziałem nietrzeźwych kierowców. W Polsce niestety jest to plagą. Policjanci nie mogą być wszędzie, dlatego na pochwałę zasługuje postawa świadka, który zgłosił służbom podejrzane zachowanie prowadzącego osobowego peugeota i zabrał mu kluczyki.
Sytuacja miała miejsce we wtorek, 9 lipca. Chwilę przed godziną 20:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Świadka zaniepokoił styl jazdy kierującego osobowym peugeotem, który na zmianę przyspieszał i hamował, a następnie najechał na krawężnik chodnika. Jadący za nim mężczyzna postanowił zgłosić tę niepokojącą sytuację policji. Podejrzany zaparkował samochód przed sklepem monopolowym w Lidzbarku Warmińskim. Wówczas było jasne, że jest pod znacznym działaniem alkoholu.

Zgłaszający szybko odebrał mu kluczyki od samochodu. Policjanci na miejscu zastali 43-letniego pijanego mieszkańca Gminy Lidzbark Warmiński oraz 13-letniego chłopca siedzącego w samochodzie jako pasażer. Już podczas rozmowy mundurowi wyczuli alkohol. Mężczyzna miał w organizmie 3,06 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się również, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym kierował nie posiada wymaganego ubezpieczenia OC. Policjanci przekazali dziecko pod opiekę mamy, a pojazd zabezpieczyli. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Reakcja świadka, który w sposób prawidłowy zareagował na niepokojące zachowanie kierującego peugeotem, zasługuje na pochwałę oraz jest godna naśladowania. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5