W piątek posłuchamy Krystyna Stańko Quintet

2024-07-10 09:25:17(ost. akt: 2024-07-10 09:33:17)
Zdjęcie ze strony artystki: https://www.krystynastanko.com/media/

Zdjęcie ze strony artystki: https://www.krystynastanko.com/media/

"W słońcu bossa novy" to tytuł drugiego koncertu w ramach Lidzbarskich Wieczorów Jazzowych. Na scenie plenerowej zabrzmią między innymi legendarne kompozycje Antonio Carlosa Jobima: One Note Samba, Dindi, czy Corcovado.
Krystyna Stańko jest jedną z najwybitniejszych wokalistek jazzowych w Polsce, laureatka wielu nagród, w tym medalu Gloria Artis, autorka tekstów, kompozytorka, obdarzona oryginalnym kontraltem. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, od kilkunastu lat pracuje jako wykładowca śpiewu w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nagrała 10 albumów, zarówno z muzyką autorską jak i we współpracy z innymi twórcami. Od ponad 7 lat prowadzi swoją autorską audycję w Radiu Gdańsk.

Jej płyty „Secretly” (2010) z utworami Petera Gabriela w jazzowych opracowaniach , jak i „Kropla Słowa”(2012) zebrały świetne recenzje, zespół Krystyny Stańko koncertował w kraju i za granicą.

W rok 2012 wokalistka otrzymała ważne nagrody: za płytę Kropla Słowa – Jazzowy Album Roku wybrany przez czytelników prestiżowego miesię̨cznika Jazz Forum,

Pomorską Nagrodę̨ Artystyczną, przyznawaną przez kapitułę złożoną z pomorskich wybitnych artystów, a także Osobowość Roku Radia Gdańsk, za cotygodniową, niedzielną autorską audycję muzyczną, poświęconą głównie muzyce jazzowej.

Na bulwarowej scenie plenerowej Krystyna Stańko wystąpi wraz z Dominikiem Bukowskim - wibrafon, Paul'em Rutschka - gitara basowa, Maricinem Wądołowskim- gitara oraz Mikołajem Stańko- perkusja.

Początek o godzinie 19.

Wstęp na wszystkie koncerty Lidzbarskich Wieczorów Jazzowych jest bezpłatny.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5