Zapraszamy na VII Festiwal Ziół

2024-06-25 08:00:47(ost. akt: 2024-06-25 08:03:20)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Zielarska Wieś Blanki zaprasza wszystkich miłośników zielarstwa, przyrody, ekologii, naturalnych smaków i zapachów na ,,VII Festiwal Ziół”.
Jak co roku odbędą się prezentacje wyrobów z ziół, warsztaty oraz konkursy o tematyce zielarskiej. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach tworzenia eko-wianków z kwiatów i innych roślin czy warsztatach zupy pokrzywowej.

Podczas tej edycji wydarzenia odbędzie się panel poświęcony roli zielarstwa w życiu dawnych Warmiaków oraz wierzeniom i magicznym właściwościom ziół, który poprowadzi dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego na Wydziale Biologii i Biotechnologii w Olsztynie.

W trakcie festiwalu, oprócz konkursów dla publiczności, rozstrzygnięte zostaną konkursy kulinarne „Ziołowy napój” i „Ziołowe pieczywo” - zachęcamy do zgłaszania się do ww. konkursów - termin mija 23 czerwca br.

Na scenie zaprezentują się grupy artystyczne z regionu oraz zespoły ludowe, a także po raz pierwszy odbędą się występy grupy bębniarskiej. W ramach festiwalu będzie można odwiedzić jarmark z wyrobami lokalnych rzemieślników i stoiska z naturalnymi przetworami czy przyprawami. Na wszystkich uczestników festiwalu będą czekały różnorodne atrakcje, w tym strefa animacji dla najmłodszych. Wydarzenie zwieńczy koncert muzyczny z zabawą pod gwiazdami.

Obrazek w tresci

Festiwal rozpocznie się tradycyjnie mszą św. o godz. 13.00 w kościele p.w. Świętego Michała Archanioła w Blankach. Po mszy nastąpi przemarsz na plac i oficjalne otwarcie festiwalu.

Organizatorami festiwalu jest Stowarzyszenie „Babki Zielarki”, Mieszkańcy Blanek, Urząd Gminy Lidzbark Warmiński oraz Gminne Centrum Kultury w Pilniku.
Będzie ziołowo, ekologicznie, klimatycznie!

Czekamy na Was 30 czerwca 2024 roku w Blankach od godziny 13:00.

To będzie dzień bliżej natury!

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5