PZN pod Kierownictwem Danuty Wołosiewicz

2024-06-25 07:48:38(ost. akt: 2024-06-25 07:49:04)

Autor zdjęcia: SK

Lidzbarskie Koło Polskiego Związku Niewidomych Okręgu Warmińsko-Mazurskiego, którego prezesem jest Danuta Wołosiewicz, prężnie działa na rzecz integracji członków stowarzyszenia.
Organizacja ta, prowadzona z zaangażowaniem, sumiennością i profesjonalizmem, zapewnia swoim członkom liczne atrakcje i wydarzenia, które mają na celu wzmacnianie więzi oraz wspólne przeżywanie ważnych chwil.

Jednym z takich wydarzeń była pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, która odbyła się 18 maja br. Dziesięcioosobowa grupa członków Koła PZN wzięła udział w uroczystości Wieczernika Modlitwy. Wydarzenie, obejmujące czuwanie przed Najświętszym Sakramentem i zakończone Apelem Jasnogórskim, było dla pielgrzymów ogromnym przeżyciem duchowym.

Kolejnym przedsięwzięciem, zorganizowanym przez zarząd Koła PZN, był wyjazd do teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, który odbył się 7 czerwca br. Osiemnaście osób miało okazję obejrzeć spektakl "Balladyna" Juliusza Słowackiego w reżyserii Jarosława Kiliana. Sztuka, której kluczowe słowa wypowiedziane przez Goplanę brzmiały: "Poplątałam ludzkie losy", zachwyciła widzów piękną scenerią i znakomitą grą aktorów, co zaowocowało owacjami na stojąco.

Dzięki takim inicjatywom, Lidzbarskie Koło PZN pod przewodnictwem Danuty Wołosiewicz, stanowi wzór dla innych organizacji. Jej zaangażowanie, sumienność i profesjonalizm są widoczne w każdym działaniu na rzecz członków stowarzyszenia. Gratulujemy Danucie Wołosiewicz jej sukcesów i życzymy dalszej owocnej pracy na rzecz integracji i wsparcia osób niewidomych w regionie.

SK

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5