Sukces Aleksandry Karczewskiej w Dwuboju Karabinowym

2024-06-18 07:54:31(ost. akt: 2024-06-18 07:56:39)

Autor zdjęcia: LOK Warmiak

16 czerwca 2024 r. odbyły się zawody strzeleckie "Indywidualny Dwubój Karabinowy", które zgromadziły 17 uczestników rywalizujących w dwóch konkurencjach: karabin sportowy TOZ-17 w postawie stojącej oraz karabin sportowy SM-2 w postawie leżącej.
Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki i wyrównany, co potwierdza konieczność porównywania tarcz w kilku przypadkach.

Wydarzenie zaszczycił swoją obecnością oraz uczestnictwem Jacek Wiśniowski, Burmistrz Miasta Lidzbark Warmiński. Atmosfera zawodów była wyjątkowa, a zawodnikom sił dodawało przepyszne ciasto niezawodnej Danuty Józwik.

Wyniki Karabinu Sportowego TOZ-17:

1. Aleksandra Karczewska - 76 pkt
2. Wojciech Szydłowski - 60 pkt
3. Dawid Piórkowski - 60 pkt
4. Mindaugas Staponavičius - 55 pkt
5. Józef Borowski - 52 pkt
6. Monika Sawicz - 47 pkt
7. Piotr Bilicki - 46 pkt
8. Alicja Monczuńska - 44 pkt
9. Robert Dziadosz - 44 pkt
10. Sebastian Koryciński - 40 pkt
11. Jacek Wiśniowski - 33 pkt
12. Daniel Rożnowski - 28 pkt
13. Beata Monczuńska - 17 pkt
14. Danuta Józwik - 7 pkt
15. Janusz Kowalewski - 0 pkt

Wyniki poza konkursem:

1. Dariusz Wojczulanis - 83 pkt

Obrazek w tresci

Wyniki Karabinu Sportowego SM-2:

1. Aleksandra Karczewska - 78 pkt
2. Dawid Piórkowski - 74 pkt
3. Mindaugas Staponavičius - 73 pkt
4. Monika Sawicz - 65 pkt
5. Piotr Bilicki - 64 pkt
6. Józef Borowski - 58 pkt
7. Beata Monczuńska - 58 pkt
8. Robert Dziadosz - 54 pkt
9. Daniel Rożnowski - 51 pkt
10. Sebastian Koryciński - 51 pkt
11. Wojciech Szydłowski - 49 pkt
12. Jacek Wiśniowski - 47 pkt
13. Alicja Monczuńska, Janusz Kowalewski - 44 pkt
14. Danuta Józwik - 43 pkt

Wyniki poza konkursem:

1. Dariusz Wojczulanis - 70 pkt

Klasyfikacja Generalna:

1. Aleksandra Karczewska - 154 pkt
2. Dawid Piórkowski - 134 pkt
3. Mindaugas Staponavičius - 128 pkt
4. Monika Sawicz - 112 pkt
5. Józef Borowski - 110 pkt
6. Piotr Bilicki - 110 pkt
7. Wojciech Szydłowski - 109 pkt
8. Robert Dziadosz - 98 pkt
9. Sebastian Koryciński - 91 pkt
10. Alicja Monczuńska - 88 pkt
11. Jacek Wiśniowski - 80 pkt
12. Daniel Rożnowski - 79 pkt
13. Beata Monczuńska - 75 pkt
14. Danuta Józwik - 50 pkt
15. Janusz Kowalewski - 44 pkt

Obrazek w tresci

Wyniki poza konkursem:

1. Dariusz Wojczulanis - 153 pkt

Wyróżniającą się zawodniczką okazała się Aleksandra Karczewska, która triumfowała zarówno w konkurencji TOZ-17, jak i SM-2, zdobywając łącznie 154 punkty. Dawid Piórkowski oraz Mindaugas Staponavičius również zaprezentowali wysoką formę, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zdjęcia wykonali: Danucie Józwik, Beacie Monczuńskiej, Julii Mikołap, Mindaugasowi Staponavičiusowi oraz Dariuszowi Wojczulanisowi.

Opr. SK

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5