Orneta będzie świętowała Dni Miasta

2024-06-11 08:02:28(ost. akt: 2024-06-11 08:05:19)

Autor zdjęcia: Orneta - Oficjalne Konto

Już w najbliższy weekend, w dniach od 14 do 16 czerwca 2024 odbędzie się jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w Mieście Smoka – Dni Ornety 2024!
Już w najbliższy weekend, w dniach od 14 do 16 czerwca 2024 odbędzie się jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w Mieście Smoka – Dni Ornety 2024! To wyjątkowe święto zapowiada mnóstwo obiecujących atrakcji dla całych rodzin. Będzie to czas wspólnego celebrowania bogatej historii, różnorodnej kultury i pięknych tradycji.

Dni Ornety to czas, kiedy Orneta ożywa jeszcze bardziej, a jej serce bije w rytmie muzyki, tańca i śmiechu. Przygotowany został bogaty program artystyczny, który zadowoli zarówno miłośników rapu, muzyki folkowej, popu, rocka, jazzu, jak i fanów muzyki tanecznej. Na orneckiej scenie wystąpią lokalne zespoły oraz zaproszeni goście z całej Polski, którzy zaprezentują szeroki wachlarz gatunków muzycznych.

Wydarzenie rozpocznie tradycyjna parada ulicami miasta. W tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Parada Avatara”. Niesamowite kostiumy, stylizacje, błękitne makijaże, to wszystko znajdziecie w orneckim morzu Avatarów, które zaleje orneckie uliczki. Warto sprawić sobie oryginalny kostium, ponieważ na najciekawiej przebranych uczestników parady czekają nagrody w postaci bonów pieniężnych.

Nie zapomniano również o smakoszach! Podczas trzeciego dnia Dni Ornety 2024 odbędzie się Jarmark Dni Ornety 2024, na którym lokalni producenci, koła gospodyń wiejskich oraz sołectwa zaprezentują swoje specjały, a także zaprezentują swoje wyroby rękodzielnicze. Będzie to doskonała okazja, aby spróbować regionalnych przysmaków, świeżych produktów z lokalnych gospodarstw, czy tradycyjnych potraw przygotowanych według staropolskich receptur. Na stoiskach promocyjnych pojawi się rękodzieło artystyczne: wyroby z drewna, rzeźby, prace wypalane pirografem, decoupage, korale z wełny, tulipany z materiału, kwiaty z papieru, obrazy, obrazy na starych deskach z wizerunkami aniołów, świętych i kwiatów, kolczyki z gliny polimerowej, stali chirurgicznej, bransoletki sznurkowe, dekoracje drewniane ze sklejki, miody tradycyjne, produkty pszczele: pyłek pszczeli, propolis, świece z wosku pszczelego oraz ceramika i wyroby z gliny.

Miłośnicy sportu również znajdą coś dla siebie. W programie znalazły się: zawody sportowe streetball, zawody wędkarskie feeder i spławikowe, otwarty turniej tenisa stołowego. Dla najmłodszych przygotowano liczne gry, zabawy, animacje i dmuchane place zabaw, które zapewnią im mnóstwo radości i aktywności na świeżym powietrzu.

Jedną z atrakcji niosących ze sobą niezapomniane wrażenia będą Loty Zapoznawcze nad Ornetą samolotem Cessna 150, oraz prezentacja statyczna samolotów, zorganizowane dzięki współpracy Burmistrza Ornety Katarzyny Lasockiej, Stowarzyszenia Reduta Orneta oraz Aeroklubu Elbląskiego. Miejsce wylotów skoncentrowane będzie na Lądowisku w Ornecie. Jeden lot będzie trwał w granicach 10 minut. W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas wydarzenia zablokowany zostanie przejazd na wysokości pasa startowego. Dojazd na miejsce startu możliwy będzie od miejscowości Bażyny.

Harmonogram Dni Ornety prezentuje się następująco:

14 czerwca (piątek):
• 15:00 – Uroczyste otwarcie Dni Ornety przy Ratuszu Miejskim,
• 15:10 – Parada Avatara – przemarsz ulicami miasta pod Centrum Kultury i Biblioteki Miejskiej,
• 15:35 – Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze przebranie Avatara,
• 16:15 – Zespół Aqua Klub Energy Dance Orneta,
• 16:30 – Pokaz prawdziwej magii w wykonaniu iluzjonisty Pawła Kwiecień,
• 17:40 – Występ laureatów X Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Smokoryki”,
• 18:00 – Ornecka Scena Artystów,
• 19:30 – Występ zespołu Dynamit Band,
• 21:00 – Występ zespołu Genotyp.

15 czerwca (sobota):
• 10:00 – Zawody sportowe Streetball – boisko do koszykówki, teren OSiR,
• 11:00 – 17:00 – Loty zapoznawcze nad Ornetą, Lądowisko Orneta (dojazd od strony miejscowości Bażyny),
• 15:00 – Dmuchany plac zabaw, malowanie buziaków - boisko boczne OSiR,
• 16:30 – 00.00 – Koncerty na dużej scenie, teren OSiR:
- 16:30 Sebczan – lokalny raper,
- 17:30 – Zbójnicki Folk Show Górale z Mazowsza,
- 19:30 – Gwiazda wieczoru – VIDEO,
- 21:00 – Dr Swag,
- 22:00 Nowator z zespołem.

Obrazek w tresci

16 czerwca (niedziela):
• 06:00 – Zawody wędkarskie kat. feeder i spławikowe – teren przy Jeziorze Mieczowym,
• 10:00 – Otwarty Turniej Tenisa Stołowego OKTS Budom Orneta, hala OSiR,
• 11:00 – 17:00 – Loty zapoznawcze nad Ornetą, Lądowisko Orneta (dojazd od strony miejscowości Bażyny),
• 15:00 – 18:00 – Jarmark Dni Ornety 2024, plac przy Ratuszu Miejskim,
• 16:00 – Koncert zespołu The Summer Sky Jazz By Imienowski Jazz Set, plac przy Ratuszu Miejskim.

Orneta zaprasza wszystkich mieszkańców miasta oraz gości z innych miejscowości do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dni Ornety 2024 to doskonała okazja, aby na nowo odkryć urok tego miejsca, poznać jego historię i kulturę oraz spędzić niezapomniane chwile w gronie najbliższych.

Do zobaczenia w Ornecie!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MałgorzataKirol

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5