To był nie tylko dzień otwarty

2024-06-10 15:35:33(ost. akt: 2024-06-11 08:00:53)

Autor zdjęcia: Materiały organizatorów

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rogóżu Dzień Dziecka zaplanowała na 7 czerwca. Tego dnia uczniowie mieli sporo atrakcji. Jak się bawili, można zobaczyć na załączonych zdjęciach.
Tegoroczny Dzień Dziecka szkoła w Rogóżu połączyła ze swoim "dniem otwartym". Można więc było śmiało wkroczyć na teren placówki i się rozejrzeć. Dzień otwarty to znakomita okazja do zapoznania się z warunkami i propozycjami dla potencjalnych uczniów.

Wszystko to odbyło się jak wspomnieliśmy w piątek 7 czerwca. Szkoła podsumowała wydarzenie trzema jakże wymownymi słowami: "Smakołyki, zabawa i atrakcje".

Obrazek w tresci

Dzieci się nie nudziły. Odbyły się między innymi gry i zawody sportowe, a na jazdę konną zaprosił Ośrodek Jazdy Konnej i Hipoterapii "HiDo, ale były też tak lubiane przez dzieci dmuchane zjeżdżalnie. Poza tym dzieci mogły zabawić się w animatora i puszczać ogromne bańki mydlane.

Na imprezie pojawili się strażacy, którzy zaprezentowali swój strażacki sprzęt oraz policjanci. Tego dnia pozwolili zapoznać się wszystkim chętnym z wyposażeniem radiowozu. Była też radosna muzyka i słodki poczęstunek. Każde dziecko otrzymało od organizatorów drobny upominek.

Dzięki rodzicom dzieci otrzymały dodatkowo nagrody za udział w konkursach. Jednym z takich konkursów był szkolny "Mam talent", którym uczniowie zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności. W tym jednym przypadku fundatorem nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wszystkie występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności szkolnej. Specjalnie powołane jury przyznało nagrody w postaci kart upominkowych. Pierwsze miejsce w tym konkursie zdobyła Antonina Surynt za przepiękne wykonanie piosenki Duncan Laurence - Arcade. Tuż za nią uplasował się duet: Julka Gałązka i Oliwia Twardowska. Dziewczęta zaprezentowały bardzo profesjonalny układ karate.

Obrazek w tresci

Na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z klasy VII: Hubert Dąbrowski, Łukasz Kołodziejski i Igor Hryszkiewicz. Chłopcy wykonali eksperyment fizyczny, którego efektem "ubocznym" była "pasta do zębów dla słonia.

— Dziękujemy wszystkim naszym gościom za towarzyszenie dzieciom podczas zabaw, a przede wszystkim Radzie Rodziców za pomoc, zaangażowanie, organizację i wsparcie w tym szczególnym dniu — mówi przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Filipiak.

To, jak wyglądał Dzień Dziecka i "dzień otwarty" w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rogóżu najlepiej obrazują fotografie z tego wydarzenia.

lub


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5