Za nami Piknik Rodzinny w Parku Ireny Kwinto

2024-06-04 22:13:56(ost. akt: 2024-06-04 22:35:35)

Autor zdjęcia: um

Pogoda nie odstraszyła dzieci, które tłumnie zjawiły się na miejskich obchodach Dnia Dziecka. Były występy artystyczne, pokazy sportowe, poczęstunek i dużo zabawy.
Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizowany w Parku im. Ireny Kwinto to już tradycja. Głównym organizatorem jak co roku jest Burmistrz Lidzbarka Jacek Wiśniowski i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tegoroczna edycja stała pod dużym znakiem zapytania, ponieważ rano padał deszcz, na niebie zbierały się ciemne chmury i grzmiało. Szczęśliwie, jak to zwykle bywa, burza przeszła bokiem i nie przeszkodziła w zabawie.

W parku stanęła scena. Na niej wystąpili tancerze z Perły Warmii, Studio Tańca Dance Control oraz Młodzieżowego Domu Kultury. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz w wykonaniu zapaśników LUKS Warmii Lidzbark Warmiński. Pokaz i warsztaty przygotowała również grupa capoeria Marcina Lipskiego.

Oprócz występów na dzieci czekało mnóstwo innych atrakcji. Począwszy od malowania buzi, baniek mydlanych, dmuchańców, loterii fantowej aż do... dojenia. Zwierzęta nie były prawdziwe, ale mleko jak najbardziej.

Rozpalono także ognisko i można było zjeść pieczoną kiełbasę. Nie mogło zabraknąć grochówki, drożdżówek, świeżych owoców i i słodyczy przygotowanych i sponsorowane przez współpracujące z Miejską Komisją firmy i instytucje.

Mimo niepewnej aury park odwiedziła w tym roku rekordowa liczba osób. I nic dziwnego - nikt na nudę nie mógł narzekać.

tom


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5