MKS Błękitni Orneta z awansem do okręgówki

2024-06-03 06:28:17(ost. akt: 2024-06-03 06:36:28)

Autor zdjęcia: MKS Błękitni Orneta 1949

W miniony weekend na stadionie w Ornecie odbył się mecz 24. kolejki piłkarskiej A klasy, który przyniósł nie lada emocje i satysfakcję dla miejscowych kibiców. MKS Błękitni Orneta pokonali przed własną publicznością MKS Miłakowo 6:3, czym przypieczętowali awans do ligi okręgowej.
Bohaterem spotkania był bez wątpienia Danylo Chepyshko, który już w 6. minucie otworzył wynik meczu. Chepyshko dołożył jeszcze jedną bramkę w 32. minucie, potwierdzając swoją świetną dyspozycję. Nie mniejszy wkład w zwycięstwo miał Łukasz Pietroń, strzelec hat-tricka, który trafiał do siatki rywali w 28., 45. i 63. minucie. Bramkową serię gospodarzy zamknął Piotr Kosobucki, zdobywając gola w 74. minucie.

Podopieczni Łukasza Pietronia mogą być dumni z dotychczasowych osiągnięć. Wygrali dwudzieste spotkanie w tym sezonie, co, w połączeniu z dwoma remisami i tylko dwoma porażkami, daje im imponujący dorobek 62 punktów. Dzięki temu prowadzą w ligowej tabeli, wyprzedzając drugi Dąb Kadyny o 8 punktów.

Obrazek w tresci

Kibice z Ornety mają jeszcze dwie okazje, aby wesprzeć swoich ulubieńców. Już w najbliższy weekend, 8 czerwca, MKS Błękitni Orneta udadzą się na wyjazdowy mecz do Tyrowa. Sezon zakończą tydzień później, podejmując na własnym boisku Pomowiec Gronowo Elbląskie.

W ciągu 24 spotkań piłkarze z Ornety zdobyli aż 124 bramki, tracąc przy tym tylko 28 goli. Taka skuteczność i konsekwencja na boisku przyniosła im zasłużony awans do ligi okręgowej już na dwie kolejki przed końcem sezonu.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko gratulować drużynie i sztabowi szkoleniowemu MKS Błękitni Orneta za wspaniałą grę i osiągnięcie upragnionego awansu. Kibice z niecierpliwością czekają na kolejne triumfy swojego zespołu w wyższej klasie rozgrywkowej.