Piłkarski sukces lidzbarskiej "czwórki"

2024-05-14 22:43:30(ost. akt: 2024-05-14 22:52:19)

Autor zdjęcia: Wojciech Karolonek

9 maja 2024 r. w Iławie rozegrano XIV Wojewódzki Turniej o Puchar Tymbarku „Z podwórka na stadion”. Na tym turnieju Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lidzbarku Warmiński odniósł znaczący sukces: w kategorii U8 chłopcy zdobyli trzecie miejsce, a dziewczęta czwarte.
W turnieju piłkarskim, który trwał siedem godzin, uczestniczyło 17 drużyn chłopców i 10 drużyn dziewcząt z województwa warmińsko – mazurskiego. Wśród nich znalazły się dwie drużyny z lidzbarskiej „czwórki” wywodzące się z klasy I a o profilu sportowym. Trenerami drużyn byli: Barbara Truszczyńska i Daniel Wierzbowski.

Obrazek w tresci

Osiągnięty sukces trenerzy upatrują w powołaniu do istnienia pierwszy raz w historii szkoły klasy sportowej: - To był fantastyczny pomysł Burmistrza Miasta, Jacka Wiśniowskiego i Dyrektor Zespołu Elżbiety Aleksandrowicz – uważa trener Daniel. – Dołączył się do tego projektu klub MKS Polonia Lidzbark Warmiński i można było działać. Dzięki tym czynnikom uczniowie uzyskali możliwość uczestniczenia w siedmiu dodatkowych godzinach zajęć z wychowania fizycznego. Ponadto podział na grupy umożliwia indywidualizację zajęć, które prowadzimy wspólnie z panią Truszczyńską i to pozwala w bardzo intensywny sposób rozwijać talenty sportowe naszych uczniów.

Obrazek w tresci

Poproszony o komentarz do sukcesu zawodników w Iławie trener odpowiedział: - To bardzo miłe uczucie uzyskać czołowe miejsca na zawodach o zasięgu wojewódzkim po pierwszym roku istnienia klasy pierwszej o profilu sportowym.

13 maja 2024 r. na specjalnym apelu drużyny zaprezentowały całej szkole zdobyty puchar i zostały przez Dyrekcję nagrodzone medalami i słodkimi upominkami. Wiwatom nie było końca.

Gratulujemy zarówno zawodnikom jak i trenerom i życzymy dalszych sukcesów!

Wojciech Karolonek

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karo

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5