Za nami trzeci Bieg Nocny Mikołaja Kopernika

2024-05-09 11:36:37(ost. akt: 2024-05-09 12:10:18)

Autor zdjęcia: um

Dystans 5 km ulicami Lidzbarka Warmińskiego mieli do pokonania biegacze podczas majowego festiwalu biegowego. Najszybszy zawodnik zjawił się na mecie już po niespełna 15 minutach!
W Lidzbarku Warmińskim przez blisko 10 lat mieszkał Mikołaj Kopernik. Tu stworzył podwaliny teorii heliocentrycznej, która na zawsze zmieniła naszą wiedzę o świecie. Na pamiątkę tego wyjątkowego mieszkańca zorganizowano już po raz trzeci Nocny Bieg Mikołaja Kopernika.

Start i meta znajdowały się na deptaku pod Wysoką Bramą, gdzie stanęło biegowe miasteczko. Już po ukończeniu wyścigu można było skorzystać z usług masażysty i zjeść regeneracyjny posiłek. Biegacze mieli do pokonania pętlę o długości 5 km, przebiegającą ulicami miasta. Ruch na czas biegu był miejscowo wstrzymany.

Jako pierwszy na metę dobiegł Jakub Ossowski z czasem 14:53. Miejsce drugie w kategorii OPEN zajął Kuznetsov Vitalii (14:59), a na miejscu trzecim uplasował się Damian Bałut (15:35).

Wśród pań najszybsza była Sanko Sviatlana z czasem 17:04, jako druga dystans pokonała Bohomiahkova Khrystyna (17:19) i jako trzecia bieg ukończyła Veremchuk Yuliia (17:27).

Nagrody wręczali gospodarz i organizator biegu Jacek Wiśniowski Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego i gość honorowy prof. Anastase Shyaka Ambasador Republiki Rwandy.

- Cieszę się, że znów widzę na biegu tyle znajomych twarzy. Witam Was w Lidzbarku Warmińskim i życzę świetnych czasów i dobrej zabawy. Dziś niestety nie pobiegnę razem z Wami, ale spotkam się z wieloma z Was już jutro na Półmaratonie Ślimaka - powiedział Burmistrz Wiśniowski.

Głos zabrał także gość honorowy imprezy.

- Witam Was serdecznie. Widzę, że bieganie jest tu bardzo popularne i to dobrze i zdrowo. Lidzbark Warmiński to piękne miasto i warto tu przyjechać. Oczywiście zapraszam serdecznie do odwiedzenia Rwandy - powiedział ambasador.

Organizatorem Nocnego Biegu Mikołaja Kopernika był Urząd Miasta w Lidzbarku Warmińskim, Ośrodek Sportu i Rekreacji i Lidzbarski Dom Kultury.

tom


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5