Po pościgu zatrzymali pijanego kierowcę

2024-05-06 12:48:45(ost. akt: 2024-05-06 13:03:52)

Autor zdjęcia: kpp

|Orneccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że za kierownicą BMW siedzi nietrzeźwy kierowca. Patrol nie napotkał opisywanego auta, ale mundurowi zauważyli znanego im 21-letniego mężczyznę siedzącego za kierownicą jaguara. Ten jednak nie zamierzał się zatrzymać i po pościgu uszkodził radiowóz.
W środę, 1 maja tuż przed godziną 14:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że za kierownicą czarnego BMW siedzi nietrzeźwy kierowca. We wskazanym miejscu nie zastali opisywanego samochodu. Ich uwagę przykuł za to 21-latek siedzący za kierownicą jaguara, którego znali wcześniejszych interwencji. I jak się później okazało to właśnie tego mężczyzny dotyczyło wcześniejsze zgłoszenie.

Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującego do kontroli drogowej używając sygnałów błyskowych i dźwiękowych. Jednak 21-latek nie zamierzał się zatrzymać. Przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Karbowa. Policjanci rozpoczęli pościg. Kierowca w trakcie ucieczki popełnił szereg wykroczeń, takich jak m. in. jazda pod prąd lewym pasem jezdni, przekraczanie linii podwójnie ciągłej, czy omijanie wysepki lewą stroną jezdni. Uciekając mężczyzna wjechał w leśną drogę, uszkadzając przy tym ustawioną tam tablicę oraz znak.

Uciekał leśną drogą jeszcze około pół kilometra, a kiedy doszedł do wniosku, że jego ucieczka nie jest skuteczna postanowił wrzucić bieg wsteczny i cofając z impetem uderzył w policyjny radiowóz. W tym momencie 21-latek wysiadł z samochodu i zaczął biec w głąb lasu. Dogonili go policjanci. Okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i jest pijany. Miał 1,4 promila alkoholu. Jaguar, którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali 21-latka, który spędził noc w policyjnej celi.

W czwartek, 2 maja mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia dwóch przestępstw: kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania pojazdu pomimo wydania takiego polecenia przez policjantów. Mężczyzna odpowie także przed sądem za wykroczenie kierowania pojazdem nie posiadając do tego uprawnień. Natomiast brawurowa i niebezpieczna jazda 21-latka podczas ucieczki będzie go kosztować łącznie 1450 zł, a na jego koncie wylądowało 18 punktów karnych.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5