Orneckie Smoki na Pucharze Kaszub!

2024-04-16 13:47:18(ost. akt: 2024-04-16 18:25:05)

Autor zdjęcia: Klub Strzelecki "Orneckie Smoki"

W miniony weekend odbył się kolejny Puchar Kaszub, który stanowił znakomite wydarzenie w kalendarzu Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Zawody, które trwały dwa dni, przyniosły wiele emocji i wspaniałych osiągnięć dla Orneckich Smoków.
Już pierwszego dnia turnieju, nasze zawodniczki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Klaudia Paplińska zdobyła 2. miejsce w konkurencji ppn 40 młodziczek, zdobywając srebrny medal, natomiast Maja Leszczyńska stanęła na trzecim stopniu podium w kategorii kpn 40 młodziczek, zdobywając brązowy medal. Do finałów zakwalifikowały się również Julia Chmiel zajmując 8. miejsce w kategorii kpn 40 młodziczki oraz Gabriela Leszczyńska i Maja Wilińska, które uplasowały się odpowiednio na 7. i 6. miejscu w kategorii kpn 60 juniorek.

Drugiego dnia zmagań, nasze zawodniczki kontynuowały swoje sukcesy, choć nie obyło się bez trudności. Mimo problemów na stanowisku, jedna z zawodniczek zdołała się zmobilizować i mimo spadku na 11. miejsce, zakończyła konkurencję na pozycji medalowej.

Wyniki drugiego dnia zawodów prezentują się następująco:
- Klaudia Paplińska zajęła 2. miejsce w kpn 40 młodziczek,
- Maja Leszczyńska zdobyła 3. miejsce w kpn 40 młodziczek,
- Julia Chmiel uplasowała się na 8. miejscu w kategorii kpn 40 młodziczki.

Warto zaznaczyć, że Gabriela Leszczyńska zajęła 7. miejsce w kategorii kpn 60 juniorek, zdobywając 583,0 punktów, a Maja Wilińska uplasowała się na 6. pozycji w tej samej kategorii, uzyskując 594,0 punktów.

Niezwykłym wydarzeniem podczas Pucharu Kaszub był Super Finał, który odbył się ostatniego dnia zawodów. W tej konkurencji najlepsi zawodnicy ze wszystkich kategorii wiekowych rywalizowali ze sobą, co dostarczyło niezapomnianych emocji. Nasza zawodniczka, mimo młodego wieku, zdołała zająć imponujące 6. miejsce, co stanowiło prawdziwą sensację tych zawodów.

Orneckie Smoki, choć stosunkowo młody klub w strukturach Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, udowadniają, że praca z młodzieżą i doświadczenie kadry trenerskiej przynoszą doskonałe rezultaty. Zachęcamy zatem wszystkich chętnych, którzy nie boją się wyzwań, do dołączenia do naszego klubu. Dla naszej małej społeczności posiadanie klubu o takim potencjale stanowi nie tylko powód do dumy, ale także miły dodatek do organizacji spędzania wolnego czasu.
Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom doskonałych wyników i determinacji w dążeniu do rozwoju swojej pasji. Najmłodszym życzymy wytrwałości, aby mogli godnie reprezentować naszą Ornetę i województwo po uzyskaniu licencji zawodniczych.

Na zakończenie, warto wspomnieć o niezwykłym spotkaniu z jedną z najlepszych polskich zawodniczek, Julią Piotrowską, która niedawno zdobyła aż trzy medale na mistrzostwach Europy. Jej obecność była inspiracją dla naszego zespołu, a pamiątkowe zdjęcie z nią stanowi niezapomnianą chwilę dla naszego klubu. Życzymy Julii powodzenia w walce o olimpijskie podium w lipcu w Paryżu!