Odkryj Świat Dziecięcej Sztuki

2024-04-15 12:29:21(ost. akt: 2024-04-15 12:33:47)

Autor zdjęcia: Materiały organizatorów

W najnowszym wydarzeniu kulturalnym w Mieście Smoka światło reflektorów padać będzie na dziecięcą kreatywność i dziecięcy talent artystyczny. Grupa Artystyczna funkcjonująca przy Przyjaznym Centrum „Promyk” w Ornecie z dumą zaprezentuje swoją najnowszą wystawę, pn. „Różności”, która przeniesie nas w fascynujący świat dziecięcego malarstwa. Wernisaż wystawy zaplanowano na 25 kwietnia 2024 r., na godz. 17.00 w Galerii Art-Nova, przy ul. Rycerskiej w Ornecie.
„Różności” są rezultatem miesięcy intensywnej pracy dzieci uczęszczających do Grupy Artystycznej prowadzonej przez instruktora Michała Wiśniewskiego. W tej grupie każde dziecko ma szansę rozwijać swoje zainteresowania artystyczne pod okiem doświadczonego, lokalnego artysty. Od pierwszych kresek po odważne eksperymenty z kolorami, dzieci mają swobodę wyrażania siebie i odkrywania własnego stylu.

Na wystawie będzie można podziwiać bogactwo różnorodnych prac, od abstrakcyjnych pejzaży po portrety zwierząt, od surrealistycznych wizji po radosne kompozycje zainspirowane naturą. Każde dzieło emanuje energią i wyjątkowym spojrzeniem na świat, które tylko dzieci potrafią przekazać.

Wystawa nie tylko zaprezentuje osiągniecia artystyczne dzieci, ale także postawi pytanie o rolę sztuki w życiu każdego człowieka. To miejsce, gdzie dorośli będą mogli zainspirować się niezwykłą wyobraźnią dzieci i zastanowić się nad znaczeniem twórczości w procesie uczenia się i rozwoju osobistego.

Zachęcamy wszystkich, zarówno małych, jak i dużych, do odwiedzenia tej niezwykłej wystawy. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w kolorowym świecie dziecięcej wyobraźni i docenić niezwykły talent najmłodszych mieszkańców z gminy Orneta.
Do zobaczenia.
M.K.

Od kolorowych eksperymentów, po wyraziste kompozycje, wystawa ta obnaży nieograniczone możliwości wyobraźni najmłodszych mieszkańców gminy Orneta.Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MałgorzataKirol

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5