Dogrywka w gminie Lubomino i Kiwitach!

2024-04-15 10:06:57(ost. akt: 2024-04-15 10:09:03)
Nadchodząca niedziela, 21 kwietnia, zapowiada się jako decydujący moment dla mieszkańców gminy Lubomino oraz Kiwity.
To właśnie wtedy odbędzie się druga tura wyborów samorządowych na wójta, która rozstrzygnie losy tych dwóch społeczności na kolejne lata.

W gminie Lubomino wybór będzie niezwykle istotny, gdyż mieszkańcy stoją przed wyborem między dwoma silnymi kandydatami. Joanna Karpińska-Koźlik, która w pierwszej turze zdobyła 487 głosów, co stanowiło 35,70% poparcia, zmierzy się z Stanisławem Grzegorzem Sienkiewiczem, który uzyskał 417 głosów (30,57% poparcia). To niewątpliwie będzie pojedynek godny uwagi, który zadecyduje o przyszłości gminy Lubomino.

Również w gminie Kiwity atmosfera wyborcza jest napięta. Spośród pięciu kandydatów, którzy rywalizowali w pierwszej turze 7 kwietnia, do drugiej tury przeszli dwaj z nich, zdobywając najwyższe poparcie. Jacka Romana Pawlika poparło 601 osób, co stanowiło 41,05% poparcia, podczas gdy Robert Rozmysłowicz zdobył 407 głosów, co przekłada się na 27,80% poparcia. Mieszkańcy gminy Kiwity będą musieli dokonać trudnego wyboru między tymi dwoma kandydatami, wiedząc, że ich decyzja będzie miała wpływ na rozwój ich społeczności.

Obie gminy mają przed sobą istotne wyzwania i decyzje, które zostaną podjęte w najbliższą niedzielę mogą mieć znaczący wpływ na ich przyszłość. Mieszkańcy Lubomina i Kiwit mają możliwość wyboru wśród silnych kandydatów, co stanowi przejaw demokratycznego procesu i zaangażowania społecznego.

Niedziela 21 kwietnia stanie się zatem dniem, który zapamiętają mieszkańcy obu gmin na długie lata. To wtedy rozstrzygnie się, kto będzie kierował ich lokalną społecznością i kształtował jej przyszłość.

SK

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5