Majówka na sportowo, czyli wielkie biegowe święto

2024-04-09 12:36:37(ost. akt: 2024-04-09 12:44:33)

Autor zdjęcia: arch

Powoli zbliża się największa impreza biegowa w Lidzbarku Warmińskim i całym regionie. Potrwa aż dwa dni. Na początek biegacze wystartują na dystansie 5 km, a najwytrwalsi następnego dnia pobiegną w półmaratonie.
Choć zawody będą organizowane dzień po dniu ich kwalifikacja nie jest ze sobą połączona. Są to oddzielne imprezy z oddzielnymi pulami nagród, a łączy je organizacja w Lidzbarku Warmińskim. Pierwszy odbędzie się Nocny Bieg Mikołaja Kopernika, który zaplanowano na sobotę, 4 maja. Biegacze będą mieli do pokonania dystans o długości 5 km ulicami Lidzbarka Warmińskiego.Start i meta ustawione będą na deptaku pod Wysoką Bramą. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Bieg główny wystartuje o godzinie 20.

Następnego dnia, w niedzielę, 5 maja odbędzie się trzecia edycja Półmaratonu Ślimaka, który znów połączy Górowo Iławeckie z Lidzbarkiem Warmińskim. W Górowie przed biegiem głównym, który wystartuje o godzinie 13, pobiegną dzieci. Uczestnicy półmaratonu będą mieli do pokonania dystans o długości 21.089 metrów, trasą, która także uzyskała atest PZLA. Bieg zakończy się na deptaku w Lidzbarku Warmińskim, gdzie stanie miasteczko biegowe z punktami gastronomicznymi i występami artystycznymi.

Szczegółowe informacje dotyczące biegów dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji TUTAJ


tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5