Chciał inwestować na giełdzie – stracił blisko 76 000 zł

2024-03-29 09:37:40(ost. akt: 2024-03-29 09:42:25)

Autor zdjęcia: KPP Lidzbark Warmiński

W czwartek 28 marca 2024 do Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim przyszedł mężczyzna, który zawiadomił, że został oszukany na kwotę blisko 76.000 zł. Policjanci apelują o rozwagę oraz wzmożoną czujność przy inwestowaniu oszczędności. Oszuści nie śpią, a czyhają na osoby, które dadzą się przekonać na fałszywe zarobkowanie.
W czwartek (28.03.2024 r.) lidzbarscy policjanci przyjęli zawiadomienie od 66-letniego mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego, który został oszukany.

Mężczyzna na początku roku, na jednym z portali społecznościowych znalazł ogłoszenie o możliwości zarobkowania na giełdzie. Pomimo tego, że reklama po chęci otworzenia nie przekierowała mężczyzny na inną, po kilku dniach skontaktował się z nim telefonicznie rzekomy makler giełdowy, który zaproponował współpracę, oraz zaoferował pomoc w inwestowaniu.

Finalnie mężczyzna przekazał oszustom 75.700 zł. Kiedy z 66-latkiem skontaktował się kolejny pracownik platformy inwestycyjnej, chcąc namówić mężczyznę na kolejne wpłaty, lidzbarczanin zorientował się, że jest to oszustwo i natychmiast powiadomił o tym policjantów.

Pamiętaj!

Zachowaj szczególną ostrożność oraz czujność podczas podejmowania decyzji o przekazaniu komukolwiek swoich pieniędzy. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania i nie wierz w przypadkowe reklamy o możliwym zarobkowaniu – najczęściej są to oszustwa.

- Oszuści, chcąc wyłudzić od Ciebie pieniądze, są w stanie budować zaufanie podczas rozmów telefonicznych nawet przez kilka tygodni. Nikt bezinteresownie nie chce pomóc Ci w zarobkowaniu.

- Zanim zaczniesz inwestować na jakichkolwiek platformach inwestycyjnych, porozmawiaj o tym z najbliższymi. Być może Twoi najbliżsi szybciej zorientują się, że możesz zostać oszukany.

- Jeśli zostałeś oszukany, natychmiast zgłoś to w najbliższej jednostce Policji.

- Bądź wyczulony i nie przekazuj oszczędności życia osobom obcym.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5