XIV Targi Pracy i Edukacji już za nami [zdjęcia]

2024-03-30 09:10:00(ost. akt: 2024-03-30 09:17:49)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Targi Pracy i Edukacji organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim to już tradycja. Przyciągają przede wszystkim lidzbarską młodzież, która ma możliwość poznania potencjalnych pracodawców, ale też szkoły i uczelnie.
Tym razem lidzbarskie Targi Pracy i Edukacji odbyły się 27 marca 2024 r. i tradycyjnie w hali Sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim (dawny "Rolniczak"). Powiatowy Urząd Pracy organizuje to wydarzenie od 14 lat. Targi Pracy i Edukacji w Lidzbarku Warmińskim honorowym patronatem obejmuje rokrocznie starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj.

Uroczystego otwarcia tegorocznych Targów dokonała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Sylwia Bęś. W przedsięwzięciu udział wzięli również: wicestarosta Powiatu Lidzbarskiego Jarosław Kogut, przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Giedryś, radny Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego Marek Chyl oraz przewodnicząca Powiatowej Rady Rynku Pracy Dominika Wołejsza, a także dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedsiębiorcy i pracodawcy, przedstawiciele instytucji publicznych i służb mundurowych oraz uczniowie.

Tradycją już jest, że na początku Targów odbywają się występy artystyczne. Tak było i tym razem. Część artystyczną przygotowali uczniowie szkół ponadpodstawowych z Lidzbarka Warmińskiego i Ornety. O oprawę muzyczną oraz niezbędny sprzęt zadbał Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwinto pod kierownictwem dyrektor Anety Wiatrak. Imponujące było także stoisko MDK, na którym nie brakowało barw. Warto też dodać, że przez cały niemal czas Targów, w tle grał działający przy MDK zespół

Na uczestników tegorocznych Targów Pracy i Edukacji na stanowisku PUP czekał konkurs wiedzy dotyczący wszystkich Wystawców. Dodatkowo można było wykonać profesjonalne zdjęcie do CV, a także skonsultować swój życiorys zawodowy z pośrednikiem pracy.

Jak co roku, swoje stanowiska przygotowały wszystkie szkoły ponadpodstawowe. Targi były więc doskonałą okazją dla młodzieży klas ósmych do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych i zapoznania się z przygotowaną przez nie ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025.

Przedsięwzięcie zgromadziło w jednym miejscu nie tylko szkoły i uczelnie oraz przedstawicieli lokalnych firm, ale także służby mundurowe. Byli również przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), Państwowej Inspekcji Pracy (PIP), czy Krajowej Administracji Skarbowej. Pojawili się także Joannici, od których można było się wiele nauczyć na temat udzielania pierwszej pomocy. Były też stoiska instytucji kulturalno-oświatowych — wspomnianego Młodzieżowego Domu Kultury i Lidzbarskiego Domu Kultury oraz te związane ze sportem i pielęgnacja ciała.

Targi stanowią doskonałą okazję do bezpośrednich spotkań pracodawców z potencjalnymi pracownikami, ponieważ wśród wystawców zawsze jest wielu lokalnych pracodawców. W tym roku pojawiło się stanowisko firmy prowadzącej obecnie rekrutację do nowo otwieranej restauracji McDonald's w Lidzbarku Warmińskim.
W XIV Targach Pracy i Edukacji w Lidzbarku Warmińskim wzięło w tym roku udział blisko 400 uczestników.
lub


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5