Sprawcy pobicia zatrzymani. Usłyszeli zarzuty

2024-03-22 13:53:13(ost. akt: 2024-03-22 13:56:24)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Dwóch mężczyzn na początku marca dotkliwie pobiło 31-latka. Policja prowadziła dochodzenie i ostatecznie udało się ustalić miejsce zamieszkania agresorów i ich zatrzymać. Grozi im 7,5 roku więzienia.
W poniedziałek, 18 marca do lidzbarskich policjantów zgłosił się 31-latek, który zawiadomił, że na początku marca został pobity przez znanych mu mężczyzn. Od chwili zgłoszenia policjanci pracowali nad ustaleniem szczegółowych okoliczności zdarzenia oraz miejscem pobytu wskazanych sprawców. Już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 22-latka oraz 41-latka przebywających na terenie Lidzbarka Warmińskiego. W toku wykonywanych czynności policjanci zgromadzili materiał dowodowy potwierdzający, że to właśnie ci mężczyźni byli sprawcami pobicia 31-letniego pokrzywdzonego.

W środę, 20 marca obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim, którym narazili pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyźni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. W czwartek Prokurator Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Mężczyznom grozi kara nawet do 7,5 lat pozbawiania wolności.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5