Najpopularniejsi samorządowcy z naszego powiatu

2024-03-27 14:00:00(ost. akt: 2024-03-27 14:21:22)
Jan Harhaj, starosta powiatu lidzbarskiego

Jan Harhaj, starosta powiatu lidzbarskiego

Autor zdjęcia: materiały starostwa powiatowego

Starosta lidzbarski Jan Harhaj kolejny raz został Najpopularniejszym Samorządowcem województwa warmińsko mazurskiego. Na podium stanął też wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis, który zajął trzecie miejsce w swojej kategorii.
Podczas VIII Kongres Przyszłości byliśmy świadkami nie tylko interesujących rozmów z prelegentami, ale i rozdania statuetek najpopularniejszym samorządowcom naszego regionu.

Starosta lidzbarski Jan Harhaj zajął pierwsze miejsce w regionie w swojej kategorii. W jego przypadku to kolejna statuetka w tym plebiscycie. Ma ich co najmniej 10 i nadal wiedzie prym w kategorii Starostowie. Tym razem nie mógł być osobiście na uroczystym ogłoszeniu wyników plebiscytu Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego Na Najpopularniejszego Samorządowca. Zastąpiła go godnie Dominika Wołejsza, sekretarz powiatu.

Jan Harhaj jest starostą lidzbarskim od 2010 roku. Jest też Honorowym Obywatelem Pasłęka - swojego rodzinnego miasta i Przyjacielem Lidzbarka Warmińskiego, w którym mieszka. Jest również laureatem Osobowości Roku 2019. Został także uhonorowany statuetką 20-lecia Związku Powiatów Polskich.
Pod jego zarządem lidzbarskie starostwo powiatowe otrzymało Znak Jakości „Przyjazny Urząd” i Wyróżnienie Nadzwyczajne „Wzorowa Jakość”, a w ramach Ogólnopolskiego Plebiscytu "Orły Polskiego Samorządu – 30-lecia Wolności RP” tytuł „Powiatu 30-lecia Wolności RP”.

Natomiast w roku 2020 zostało finalistą konkursu „Innowacyjny Samorząd”, zorganizowanym przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej w kategorii powiaty. To nie pierwsza statuetka Najpopularniejszego Samorządowca starosty lidzbarskiego. Ma już ich na swoim koncie kilka.

Znakomity wynik w plebiscycie osiągnął również wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis, który w swojej kategorii zdobył trzecie miejsce w regionie. Swoją statuetkę odebrał osobiście podczas Kongresu Przyszłości w Olsztynie 19 marca.

Fabian Andrukajtis jest od urodzenia mieszkańcem gminy Lidzbark Warmiński. Od grudnia 2014 r. pełni funkcję Wójta Gminy Lidzbark Warmiński. Jest skuteczny w
działaniu, ambitny, otwarty na innowacje. Wspiera wszechstronnie rozwój samorządu, działa na rzecz poprawy życia mieszkańców. Jest otwarty na ludzi i ich problemy. Jest też pasjonatem sportu i aktywnych form spędzania wolnego czasu.

WYNIKI

KATEGORIA: STAROSTA
Miejsce 3: Barbara Kuźmicka Rogala, starosta mrągowski
Miejsce 2: Marcin Paliński, starosta nidzicki
Miejsce 1: Jan Haraj, starosta lidzbarski

KATEGORIA: PREZYDENT I BURMISTRZ
Miejsce 3: Piotr Petrykowski, burmistrz Bartoszyc
Miejsce 2: Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna
Miejsce 1: Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek

KATEGORIA: WÓJT
Miejsce 3: Fabian Andrukajtis, wójt Lidzbarka Warmińskiego
Miejsce 2: Zygmunt Tucholski, wójt Elbląga
Miejsce 1: Piotr Kasprowicz, wójt Gietrzwałdu

Wójt Fabian Andrukajtis (drugi z prawej) statuetkę odebrał osobiście
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5