18-latek odpowie za szereg przewinień, w tym kradzież i jazdę bez uprawnień

2024-03-18 11:16:01(ost. akt: 2024-03-18 11:25:32)

Autor zdjęcia: kpp

Młody mężczyzna przyjechał z sąsiedniego powiatu kraść złom, samochodem zabranym bez wiedzy i zgody właściciela, z zamontowanymi tablicami rejestracyjnymi od innego pojazdu oraz mając sądowy zakaz kierowania pojazdami. Oprócz tego był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
W środę, 13 marca policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie nieczynnego ośrodka wypoczynkowego w Kłębowie, nieznany mężczyzna kradnie metalowe elementy ze spalonych w przeszłości budynków. Policjanci pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali zaparkowanego opla. W pojeździe zauważyli metalowe elementy pochodzące z kradzieży. Obecny na miejscu funkcjonariusz wydziału kryminalnego podczas wykonywanych czynności usłyszał hałasy dobiegające z lasu graniczącego z nieczynnym ośrodkiem wypoczynkowym. Tam napotkał młodego mężczyznę, który nie umiał wytłumaczyć, co robi w lesie. Funkcjonariusz podjął decyzję o zatrzymaniu 18-latka.

Jak się okazało młody mieszkaniec powiatu bartoszyckiego przyjechał na teren Kłębowa, posiadając sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. To jednak nie koniec przewinień, bowiem samochód, którym przyjechał „pożyczył” od znajomych, ale zapomniał im o tym powiedzieć. W świetle prawa takim zachowaniem dopuścił się przestępstwa krótkotrwałego użycia pojazdu mechanicznego. Ponadto dla niepoznaki, w pożyczonym samochodzie zamontował tablice rejestracyjne pochodzące z innego pojazdu. Okazało się również, że mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia 20 dni kary pozbawienia wolności.

W piątek, 15 marca Prokurator Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim przedstawił 18-latkowi trzy zarzuty - niestosowania się do orzeczonych środków karnych, krótkotrwałego użycia pojazdu mechanicznego oraz użycia tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego odpowie również za kradzież metalowych elementów, która w tym przypadku jest wykroczeniem.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5