Wspominamy Dzień Kobiet i Mężczyzn u lidzbarskich emerytów [zdjęcia]

2024-03-30 08:40:00(ost. akt: 2024-03-30 08:46:59)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Co prawda Dzień Kobie i Mężczyzn już dawno za nami, ale warto przypomnieć jak uczcili go członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lidzbarku Warmińskim. To już tradycja.
Tegoroczne obchody Dnia Kobiet i Mężczyzn Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lidzbarku Warmińskim odbył się 6 marca w siedzibie Związku, czyli w starym ratuszu.

— To był okres postu, więc obchody nie były huczne — wyjaśnia Janina Tausiewicz, prezes lidzbarskiego PZERiI. — Ale to nasza stała tradycja, że te dwa święta - Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn, który wypada 10 marca, obchodzimy łącznie, bo pamiętamy o naszych panach, którzy bardzo, mimo że w mniejszości, to bardzo wspierają nasz Związek.

Święto było okazją nie tylko do wspólnego biesiadowania — na stołach pojawiły się przygotowane przez członków smakołyki i napoje — ale też do czytania poezji. Swoje wiersze związane z tym świętem przeczytali Teresa Lipska i Tadeusz Szulewa.
Była to również okazja, by ukoronować koroną królowej Janinę Kaczyńską-Mec. To koronacja zaległa z walentynek. Związek tytuł królowych wręcza podczas święta miłości członkom o długim stażu i zasługach. W tym roku koronę przyznano dwóm paniom — Janinie Kaczyńskiej-Mec i Jadwidze Bożyczko. Panią Jadwigę ukoronowano podczas walentynek. Pani Janina nie mogła wtedy być, więc ceremonii dokonano podczas Dnia Kobiet.

Do Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lidzbarku Warmińskim należą 144 osoby.2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5