Kobiety haftowane. Nowa wystawa w bibliotece

2024-03-05 08:30:00(ost. akt: 2024-03-07 10:45:59)
Materiały MBP/portret autorki Zofia Puszcz

Materiały MBP/portret autorki Zofia Puszcz

Autor zdjęcia: Materiały MBP/portret autorki Zofia Puszcz

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim pojawiła się nowa wystawa. Swoje haftowane obrazy kobiet pokazała Teresa Deniaziak.
Pani Teresa jest mieszkanką Lidzbarka Warmińskiego, aktywnie i z pasją bierze udział w licznych wydarzeniach kulturalnych w naszym mieście, współpracując z Lidzbarskim Domem Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną, Miejską Biblioteką Pedagogiczną, 9 Pułkiem Rozpoznawczym czy Zamkiem Biskupów Warmińskich.
Chętnie i z pasją włącza się we wszystkie aktywności twórcze. Od kilku lat jest aktorką Teatru Dorosłego przy Lidzbarskim Domu Kultury.

Swoją postawą i zaangażowaniem promuje również na emeryturze zdrowy styl życia. Podczas haftowania medytuje i jednocześnie słucha podcastów dotyczących rozwoju osobistego.

Przez marzec w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim na pierwszym piętrze można obejrzeć czternaście prac pani Teresy, wykonanych techniką haftu krzyżykowego.

Autorka zaprezentowała reprodukcje: Gustawa Klimta: „Pocałunek”, „Tancerka”,„Judyta z głową Holofernesa”; Alfonsa Muchy: „Wiosna”, „Lato”, „Jesień”, „Zima”; Johannesa Vermeera: „Dziewczyna z perłą” oraz Stanisława Wyspiańskiego „Helenka z wazonem”, „Podwójny portret Elizy” i „Jesienne piękno”.

Wystawę można oglądać od 4 do 26 marca 2024 r. w Wypożyczalni Literatury Popularno-Naukowej i Czytelni na pierwszym piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marcina Kromera w Lidzbarku Warmińskim.
Anna Kujawa-Rodziewicz

Materiały MBP/portret autorki Zofia Puszcz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5