Porozumienie burmistrza z policjantami

2024-02-13 09:23:41(ost. akt: 2024-02-13 09:25:03)

Autor zdjęcia: um

Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski podpisał porozumienie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji, region Bartoszycko -Lidzbarski, dotyczące współpracy na rzecz mieszkańców miasta. Obejmuje ona szkolenia, porady prawne i wiele więcej.
Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów (International Police Association) jest największym stowarzyszeniem na świecie liczącym prawie 400 tyś. członków w 65 krajach. Jest stowarzyszeniem neutralnym politycznie, gospodarczo, związkowo i religijnie. Członkami stowarzyszenia mogą być osoby pełniące służbę w policji i straży granicznej, emeryci i renciści policji.

Stowarzyszenie organizuje różnorodne szkolenia, warsztaty i wspiera liczne inicjatywy kierowane do społeczności lokalnych. Teraz będzie działało także we współpracy z miastem.

- Członkowie Stowarzyszenia to doświadczeni i posiadający ogromną wiedzę ludzie, którzy mogą pomóc lidzbarczanom w rozwiązaniu różnych problemów. Planujemy zorganizować m.in. bezpłatną pomoc prawną, która w innych okolicznościach mogłaby być poza zasięgiem wielu osób. Jestem przekonany, że razem będziemy mogli podjąć wiele ciekawych i przydatnych dla mieszkańców inicjatyw – mówi burmistrz Jacek Wiśniowski.

Podpisanie porozumienia miedzy burmistrzem a stowarzyszeniem miało miejsce w poniedziałek, 12 lutego w Urzędzie Miejskim.

tom


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5