PRZED NAMI ORNECKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

2024-02-01 07:10:37(ost. akt: 2024-02-01 07:21:30)
Alicja Niedźwiecka z Ornety w swojej kategorii jest jedną z najlepszych tenisistek stołowych w Polsce

Alicja Niedźwiecka z Ornety w swojej kategorii jest jedną z najlepszych tenisistek stołowych w Polsce

Autor zdjęcia: Bartłomiej Brdak

Już w sobotę 3 lutego 2024 r. o godz. 10:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie odbędzie się Ornecki Turniej Tenisa Stołowego. Uczestnicy zagrają w dwóch kategoriach - do 18 lat oraz open. Trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii (miejsca od 1. do 3.) otrzyma puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto i Gminę Orneta.
W Ornecie tenis stołowy powstaje z kolan i mocno rozwija skrzydła. W Mieście Smoka tworzy się moda na tenis, co widać po frekwencji na treningach. Z tej okazji działacze OKTS BUDOM ORNETA postanowili zorganizować Ornecki Turniej Tenisa Stołowego. Dostępny dla wszystkich. Za darmo. Odbędzie się on 3 lutego (sobota) o godz. 10:00 w hali OSiR przy ul. Sportowej 7 w Ornecie.

Ornecki Klub Tenisa Stołowego, działający od kilku miesięcy występuje na trzecioligowym froncie. Dodatkowo w ostatnich tygodniach pingpongiści z Ornety rywalizowali w rozgrywkach ostródzkiej ALTS oraz zawodach indywidualnych na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

Sukces Alicji Niedźwieckiej, jakim było zdobycie brązowego medalu V Grand Prix Polski Weteranów, bardzo mocno napędziło ornecian do przyjścia na salę. Już podczas meczów Budomu Orneta z LZS Lubawa i Dekorglassem Działdowo frekwencja była na poziomie pingpongowej Superligi. Klub wciąż cały czas prężnie się rozwija. Na co dzień w Ornecie zjawia się coraz większa liczba trenujących, którzy tym razem sami będą mieli okazję do rywalizacji przy tenisowym stole.

— Konsekwentnie budujemy Modę na Tenis, czyli po prostu chcemy zachęcić do grania ludzi w każdym – mówi Wojciech Chrząszcz, kapitan OKTS Budom. – Na sali pojawiają się dorośli, ale także coraz więcej młodych ludzi, tj. uczniów orneckich szkół.

W najbliższą sobotę (3 lutego) uczestnicy turnieju zagrają w dwóch kategoriach: do 18 lat oraz OPEN (dla wszystkich). Trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii (miejsca 1-3) otrzyma puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto i Gminę Orneta.

— Chcemy się przede wszystkim dobrze bawić. Wierzymy, że sporo osób spróbuje swoich sił przy stole do tenisa stołowego i zostanie z nami na dłużej. Gwarantujemy, że będzie naprawdę świetna atmosfera! Dla uczestników jak i kibiców sobotnich zmagań będziemy mieli przygotowaną kawiarenkę w postaci kawy, herbaty i słodkości – zachęca Wojciech Chrząszcz.

Plan Orneckiego Turnieju Tenisa Stołowego:
9:00-9:45: Zapisy
10:00: Start turnieju
ok. 14:00: Zakończenie

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5