Mężczyzna, który skradł puszki WOŚP aresztowany

2024-01-31 09:49:50(ost. akt: 2024-02-01 07:03:41)

Autor zdjęcia: KPP Lidzbark Warmiński

43-latek, który jest podejrzany o kradzież puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze sklepu w Ornecie został tymczasowo aresztowany. Okazało się, że ukradł puszkę WOŚP również na terenie powiatu braniewskiego.
Mężczyzna, który był podejrzewany o to, że dokonał kradzieży stacjonarnej puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze sklepu w Ornecie, Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Podczas prowadzenia czynności w tej sprawie, policjanci ustalili, że 43-latek ukradł także puszkę WOŚP na terenie powiatu braniewskiego.

Przypomnijmy.
W sobotę 27 stycznia 2024 r. rano policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która znajdowała się stacjonarnie w jednym ze sklepów spożywczo-przemysłowych w Ornecie. Do kradzieży doszło w piątek (26.01.2024 r.).

Właścicielka oraz pracownicy sklepu określili, że w puszce mogło być około 1000 złotych. Moment kradzieży jak i wizerunek sprawcy został utrwalony przez kamery sklepowe. Policjanci zapoznali się z zapisem z kamer monitoringu i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

W niedzielę 28 stycznia policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Ornecie osoba postronna zauważyła mężczyznę, który mógł mieć związek z kradzieżą puszki WOŚP. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i potwierdzili, że ujęty przez przechodnia mężczyzna, wyglądem odpowiada osobie, która dokonała piątkowej kradzieży.

Mężczyzną okazał się 43-latek z powiatu braniewskiego. Został on zatrzymany przez policjantów. We wtorek 30 stycznia 2024 r mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał.

Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.
(bsz/kh)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piopio #3113527 4 lut 2024 12:59

    To policja zatrzymała czy odebrała z rąk osoby która zatrzymała ? Piszcie jak było. Policja pe@yjechała na gotowe. Wielki mi sukces.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5