Ukradł puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze sklepu w Ornecie

2024-01-30 10:41:44(ost. akt: 2024-01-30 10:48:30)

Autor zdjęcia: Materiały KWP Olsztyn

Policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z jednego ze sklepów w Ornecie. Moment kradzieży zarejestrował sklepowy monitoring.
— Niestety, gdy jedni wspierają działalność charytatywną, znajdują się też tacy, którzy chcą się przy tej okazji nielegalnie wzbogacić. Mężczyzna, który jest podejrzewany o to, że dokonał kradzieży stacjonarnej puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze sklepu w Ornecie, został ustalony i zatrzymany. Teraz w policyjnej celi oczekuje na zarzuty — czytamy na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

W sobotę 27 stycznia 2024 roku rano policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która znajdowała się stacjonarnie w jednym ze sklepów spożywczo-przemysłowych w Ornecie. Do kradzieży doszło dzień wcześniej — w piątek 26 stycznia.

Właścicielka i pracownicy sklepu poinformowali policjantów, że w puszce mogło być około 1.000 złotych. Moment kradzieży, jak i wizerunek sprawcy został utrwalony przez kamery sklepowego monitoringu. Policjanci zapoznali się z zapisem z kamer. W niedzielę otrzymali zgłoszenie, że w Ornecie osoba postronna zauważyła mężczyznę, który mógł mieć związek z kradzieżą puszki WOŚP.

Natychmiast pojechali na miejsce i potwierdzili, że ujęty przez przechodnia mężczyzna, wyglądem odpowiada osobie, która dokonała piątkowej kradzieży. Mężczyzną okazał się 43-latek z powiatu braniewskiego. Został zatrzymany w najbliższym czasie usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem, za które grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło KWP

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5