Czytelnicy piszą. Międzypokoleniowy Projekt „Kiełki i Korzenie”

2024-01-04 08:30:00(ost. akt: 2024-01-04 08:34:03)

Autor zdjęcia: Materiały organizatorów

— Chcieliśmy pokazać, że mimo różnicy wieku jesteśmy całkiem podobni do siebie — piszą o swoim projekcie pt. „Kiełki i Korzenie” Angelika Przybysz i Szymon Koźlik, uczniowie Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim.
Nazywamy się Szymon i Angelika. Jesteśmy parą młodych ludzi chcących zjednoczyć „Kiełki”(młodzież) i „Korzenie”(seniorów).

Chcieliśmy pokazać jak wiele możemy się od siebie nauczyć oraz ile dobra możemy razem zrobić! Nasze działania realizowaliśmy dzięki Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Wspomagani byliśmy również przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Lidzbarski Dom Kultury.

W ramach tego projektu młodzież (14 – 21 lat) oraz seniorzy (+- 60 lat) mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego i okolic, spotykali się na warsztatach integracyjnych. Chcieliśmy pokazać, że mimo różnicy wieku jesteśmy całkiem podobni do siebie.
Pomysł na projekt powstał z inicjatywy młodzieży z klasy III Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica Szymona Koźlika i Angeliki Przybysz.

Spotkania odbywały się cyklicznie. Pierwszy warsztat odbył się 7 października przy grach planszowych. Po zapoznaniu się z zasadami gry, rozpoczęła się zacięta rywalizacja, w której wygrywali i młodsi i starsi uczestnicy.

Domowa botanika była motywem przewodnim drugich warsztatów, w których „Korzenie” uczyły „Kiełki” podstaw pielęgnacji roślin i jak dbać o „habazie”.

Warsztaty lepienia pierogów okazały się kolejnym, smakowitym sposobem na spędzeniu wspólnie czasu w miłej atmosferze. W pokoleniowym lepieniu pierogów uczestniczyli uczniowie ZSZ (technik żywienia i obsługi turystycznej).

Hitem okazały się warsztaty z nauki rękodzieła, w ramach których p. Barbara Szymańska pokazała, jak zrobić zakładki do książek oraz laleczki. Szóste warsztaty to podsumowanie wspólnie spędzonych chwil oraz degustacja ciast przygotowanych przez uczestników warsztatów.

Dziękujemy za wsparcie w realizacji projektu Paniom: Monice Jankowskiej, Agnieszce Sadowskiej, Edycie Michalak z MOPS- u w Lidzbarku Warmińskim, p. Katarzynie Pękali z ZSZ w Lidzbarku Warmińskim oraz lidzbarskim firmom za otrzymane materiały do zajęć oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu.

Przed nami ostatni etap sprawozdanie z projektu i podróż do Warszawy, gdzie odbędzie się podsumowanie projektu.
Twórcy projektu uczniowie kl. III TE ZSZ w Lidzbark Warmińskim Angelika Przybysz i Szymon Koźlik

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5