Pijany kierowca usiłował wręczyć policjantom 5000 zł

2020-02-24 13:37:41(ost. akt: 2020-02-24 13:40:13)
Zatrzymany przez policjantów mężczyzna nie dawał za wygraną - dwukrotnie próbował nakłonić mundurowych, aby wzięli od niego pieniądze i zapomnieli o sprawie. Przegrał.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna nie dawał za wygraną - dwukrotnie próbował nakłonić mundurowych, aby wzięli od niego pieniądze i zapomnieli o sprawie. Przegrał.

Autor zdjęcia: zdjęcie ilustracyjne - KWP Radom

Policjanci z Lidzbarka zabezpieczyli 5000 złotych, które usiłował wręczyć im 52-letni kierowca osobowego renault. Mężczyzna chciał uniknąć odpowiedzialności za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i utratę prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Lidzbarka zatrzymali do kontroli drogowej renault. Pojazdem kierował 52-letni mieszkaniec Lidzbarka.

— Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że 52-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie dokument prawa jazdy, wówczas ten usiłował wręczyć im 5000 złotych chcąc by odstąpili od swoich czynności. Funkcjonariusze ten fakt zgłosili oficerowi dyżurnemu i poinformowali kierującego, że popełnił przestępstwo usiłując wręczyć korzyść majątkową funkcjonariuszowi publicznemu. Następnie zabezpieczyli pieniądze, a mężczyznę zatrzymali do wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień — informuje oficer prasowy Justyna Nowicka. —
Dzisiaj prokurator zastosował wobec 52-latka policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

Wkrótce mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

KPP Działdowo


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bronek #2874791 | 88.220.*.* 24 lut 2020 13:44

    hmm, niby nie chcieli łapówki a jednak wzięli te pieniądze?? Nic z tego nie rozumiem :) W jakim celu "zabezpieczyli" pieniądze, których nie chcieli?? :)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5