Jasełka i wigilia w Dłutowie

2019-12-25 08:55:04(ost. akt: 2019-12-25 08:59:01)

Autor zdjęcia: SP Dłutowo

20 grudnia w naszej szkole jak co roku odbyło się przedświąteczne spotkanie wigilijne. Społeczność szkolna na czele z Panią dyrektor i Panem wicedyrektorem oraz Radą Pedagogiczną spotkali się w sali gimnastycznej by wspólnie świętować Narodzenie Pańskie.
Uczniowie klasy drugiej przygotowali jasełka przypominające nam historię przyjścia na świat Jezusa. Wydarzenia z przed 2019 lat odbyły się w naszej rzeczywistości dzięki pracy małych aktorów. Dzięki zaangażowaniu Rodziców mięliśmy możliwość podziwiania pięknych strojów. Podczas spotkania uczniowie przedstawili scenę przybycia pastuszków jak również monarchów do narodzonego Dziecięcia.

Pokazano również potężnego Heroda miotającego się między dobrem a złem. Scenografia wykonana przez Panią plastyczne była z czasów współczesnych. Przesłaniem jasełek było przekazanie widzom, że Jezus kiedyś narodził się w żłobie a teraz możemy sprawić by narodził się w nas, naszych szkołach, naszych domach, naszych rodzinach. Pomiędzy kolejnymi scenami uczniowie z każdej klasy zaprezentowali kolędy w języku polskim jak również angielskim. Następnie Pani dyrektor i przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli wszystkim serdeczne życzenia. Na koniec wręczono nagrody uczniom biorącym udział w wewnątrzszkolnym konkursie „Świąteczny Anioł”.

SP Dłutowo

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sergej #2842396 | 196.240.*.* 1 sty 2020 10:22

    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5