Niezapomiane spotkanie z Arturem Barcisiem w Dłutowie

2019-11-29 08:31:44(ost. akt: 2019-11-29 10:50:53)

Autor zdjęcia: SP Dłutowo

28 listopada mieliśmy ogromny zaszczyt i satysfakcję, aby w naszej szkole powitać niezwykłego gościa. Szkołę Podstawową w Dłutowie odwiedził wspaniały aktor filmowy, teatralny i reżyser Artur Barciś.
Pani Dyrektor Katarzyna Trzcińska-Raczkowska przywitała gościa wyrażając wdzięczność i zadowolenie swoje, nauczycieli oraz uczniów spowodowane niecodziennym spotkaniem. Pani Dyrektor wspomniała, że Artura Barcisia podziwiamy za kunszt aktorski, poczucie humoru oraz wiele wspaniałych ról.
Te najbardziej charakterystyczne, które stworzył to postać Arkadiusza Czerepacha z serialu „Ranczo” oraz Tadeusza Norka z „Miodowych lat”.

Niespodzianką przygotowaną przez uczniów klasy 7, pod okiem p. Jolanty Cichockiej, była krótka scenka z innego filmu - „Siedem życzeń”. W filmie tym jedną z głównych ról grał oczywiście – Artur Barciś. Nasi młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa i słowa pochwały od Pana Artura. Następnie uczennice klasy 8 przeprowadziły wywiad z aktorem, z widowni także padały pytania, a na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę (był to łamaniec językowy).

Błyskom fleszy i rozdawanym autografom nie było końca, ponieważ każdy chciał mieć zdjęcie bądź podpis gwiazdy. Na zakończenie spotkania Pan Artur wpisał się do naszej kroniki szkolnej i wybrał swoją karykaturę (wykonaną przez Zuzię Rodę) spośród wielu prac przygotowanych przez naszych uczniów.

SP Dłutowo


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5