Finał Wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt

2019-11-21 09:00:00(ost. akt: 2019-11-20 21:22:30)

Autor zdjęcia: Dorota Olszewska

W czwartek (14 listopada) na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Starym Dłutowie odbył się Finał Wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt - Moje boisko Orlik 2012 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Honorowy patronat nad imprezą ponownie objęło Starostwo Powiatowe w Działdowie. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali wiceprzewodniczący WMSZS w Olsztynie Pan Mirosław Urbanowski, prezes PSZS w Działdowie Pan Henryk Przybyszewski, dyrektorzy szkoły Pani Katarzyna Trzcińska Raczkowska i Pan Jacek Nowakowski. W turnieju tym zagrały zespoły: SP Dłutowo, SP Miłki, SP Kurzętnik. Dziewczęta z rocznika 2005 i młodsze. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym 2x10 min. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Województwa w piłce nożnej dziewcząt wywalczył zespół z Miłek. Druga lokata przypadła dziewczętom z Dłutowa a trzecia drużynie z Kurzętnika.

Wyniki

SP Miłki - SP Kurzętnik 5:0
SP Miłki - SP Dłutowo 1:0
SP Dłutowo - SP Kurzętnik 2:1

Kolejność końcowa

SP Miłki 6 pkt 6:0
SP Dłutowo 3 pkt 2:2
SP Kurzętnik 0 pkt 1:7

Najlepsza zawodniczka: Izabela Tarnacka - SP Miłki
Królowa strzelczyń: Weronika Kryba - SP Miłki
Najlepsza bramkarka: Sara Kempka - SP Dłutowo

Zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale, dyplomy WMSZS w Olsztynie oraz upominki od Starostwa Powiatowego w Działdowie i Burmistrza Miasta i Gminy Lidzbark. Nagrody uczestnikom turnieju wręczyli dyrektorzy szkoły Pani Katarzyna Trzcińska-Raczkowska, Pan Jacek Nowakowski i prezes PSZS w Działdowie Pan Henryk Przybyszewski. Na zakończenie wszystkich uczestników zawodów zaproszono na wspólny obiad do stołówki szkolnej.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5