Uroczyste wręczenie stypendiów dla najlepszych sportowców

2018-12-09 10:00:00(ost. akt: 2018-12-08 15:11:15)
Uczestnicy gali najlepszych sportowców, którzy sławią Lidzbark

Uczestnicy gali najlepszych sportowców, którzy sławią Lidzbark

W lidzbarskim Domu Kultury podsumowano osiągnięcia sportowe mijającego roku. Jak zawsze było wiele miłych słów, gratulacji i podziękowań.
Jak co roku podczas gali nagradzane są osoby oraz drużyny z naszej gminy, które swoimi osiągnięciami sławią Lidzbark nie tylko w kraju, ale też za granicą. Na tegorocznej gali wręczono 97 wyróżnień indywidualnych oraz 6 wyróżnień drużynom gier zespołowych na łączną kwotę 25 600 zł. Podziękowania wręczone zostały również 19 trenerom. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele 7 dyscyplin sportowych, m. in. piłki nożnej, piłki siatkowej, lekkoatletyki, taekwon-do czy kajakarstwa.
Nie ulega wątpliwości, że ich osiągnięcia powinny być odpowiednio wyróżnione. Nagrody w postaci symbolicznych czeków wręczył wyróżnionym burmistrz Maciej Sitarek. Burmistrz docenił także trenerów i działaczy sportowych, którzy pracują często społecznie m.in. w stowarzyszeniach sportowych, które wspierają i upowszechniają kulturę fizyczną. - Bez Państwa zaangażowania i pracy na treningach być może nie byłoby sukcesów naszych młodych stypendystów - mówił burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.
Wydarzenie uświetniły występy artystyczne uczniów lidzbarskich szkół oraz podopiecznych Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury.

(UM Lidzbark)


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5