Turniej Powiatowy „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

2018-11-04 08:00:00(ost. akt: 2018-11-03 22:04:22)
Zawodnicy z SP nr 2 zgrają w turnieju finałowym

Zawodnicy z SP nr 2 zgrają w turnieju finałowym

W finałowym turnieju „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” zwycięstwo odnieśli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Działdowie. Tym samym awansowali do wiosennych finałów wojewódzkich.
Na koniec miesiąca piłkarze z piątych klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Działdowie zakończyli sezon na wolnym powietrzu w efektownym stylu – wygrywając (po wygranych eliminacjach) Turniej Powiatowy „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”- stanęli na najwyższym podium w powiecie, nie ustępując niedawnym zwycięzcą zawodów powiatowych z klas gimnazjalnych.
Turniej Finałowy odbył się w Lidzbarku 30 października, gdzie stawiły się 4 najlepsze ekipy w kategorii wiekowej U-12 z całego powiatu, wygrywając najpierw eliminacje miejskie czy gminne.
Nasi piłkarze stanęli w szranki z ekipami : SP Koszelewy, SP Ruszkowo, SP Lidzbark. W dniu zawodów aura dopisała, mimo przelotnego deszczu nie można było narzekać na warunki atmosferyczne. Pierwszy mecz rozegraliśmy z Szkołą Podstawową z Ruszkowa. Mecz nie był zacięty ale chłopcy z Ruszkowa podopieczni nauczyciela Tomasza Szmita bardzo dzielnie grali i próbowali zaskoczyć naszą ekipę kontratakiem. Zaraz po meczu z SP z Ruszkowa czekał na nas najbardziej wymagający przeciwnik z Lidzbarka – ekipa prowadzona przez nauczyciela Arkadiusza Raszkowskiego. Mecz był bardzo zacięty, miejscowi mieli nawet rzut karny przy stanie 1:0, którego nie wykorzystali. Po emocjonującej końcówce mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla działdowian. Ostatnim naszym rywalem była ekipa Szkoły Podstawowej z Koszelew prowadzona przez nauczyciela Andrzeja Wiergowskiego. W tej potyczce również udowodniliśmy, że w pełni zasłużenie awansowaliśmy do wiosennych Finałów Wojewódzkich Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

(B. Ozga)

Wyniki meczy:

SP nr 2 Działdowo - SP Ruszkowo 18:0
SP Lidzbark - SP nr 2 Działdowo 1:3
SP nr 2 Działdowo - SP Koszelewy 8:0


Skład Drużyny:
Marcel Sobczak, Jakub Pydynkowski, Aleksander Szczypiński, Kacper Szwejk, Maciej Wasilewski, Jakub Siergiej, Konrad Walencik, Michał Lipowski.
Nauczyciel prowadzący Bartłomiej Ozga.2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5