Kierował mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, wpadł podczas policyjnej kontroli

2018-02-06 16:50:29(ost. akt: 2018-02-06 13:55:08)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Lidzbarscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobową mazdę. Kierowca miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.
W niedzielne popołudnie 4 lutego, policjanci z komisariatu w Lidzbarku pełniąc służbę na terenie gminy zatrzymali do kontroli drogowej mazdę. Za kierownicą auta siedział 27-letni mieszkaniec Lidzbarka.

— Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jechał na „podwójnym” gazie. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu m.in. kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina
Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien znać zasady poruszania się po drodze. To , że nie wsiadamy za kierownicę bez wymaganych do tego uprawnień i bez odpowiednich dokumentów, a tym bardziej po spożyciu alkoholu wie każdy kierowca. Mimo zaostrzenia przepisów prawnych w tym zakresie i dotkliwych konsekwencji finansowych, kierujący nadal łamią przepisy i wsiadają za kółko w stanie nietrzeźwości nie bacząc na zagrożenie, jakie stwarzają dla innych uczestników ruchu i dla samych siebie. Policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek. Jeśli zauważysz pojazd, którego kierujący zachowuje się w sposób podejrzany, porusza się od jednej strony dogi do drugiej, zwalnia i przyspiesza, stwarza zagrożenie na drodze, poinformuj o tym policję dzwoniąc na numer 997 lub numer alarmowy 112 lub zgłoś sprawę do najbliższej jednostki policji.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5