To był bardzo pracowity i udany rok

2018-01-31 13:22:41(ost. akt: 2018-01-31 13:33:56)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: archiuwm UMiG Lidzbark

Rok 2017 to bardzo pracowity czas dla lidzbarskiego samorządu. Duża ilość inwestycji, wydarzeń sportowych i kulturalnych, zmiany organizacyjne oraz przygotowywanie ogromnych projektów na kolejne lata. Był to rok 67 zadań inwestycyjnych, imprez oraz ogromu wydarzeń, w których udział brało tysiące mieszkańców i turystów.
Ubiegły rok obfitował w dofinansowania i wielkie otwarcia. W kwietniu zakończył się remont drogi Kiełpiny-Rynek za ponad 700 tysięcy złotych z czego dofinansowanie to 511 528 zł oraz budowa ścieżki rowerowej za 120 tysięcy złotych prowadzącej do ośrodków wczasowych. Wraz z początkiem maja uroczyście otwarto nowo wyremontowaną świetlice wiejską w Dłutowie oraz zmodernizowane skrzyżowanie ulic Zieluńskiej, 3-go Maja, Słonecznej oraz Żeromskiego. Inwestycja wykonana została wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, a jej koszt to 1700000 zł. Zrealizowano także wiele inwestycji oświatowych. W marcu Gmina Lidzbark otrzymała dofinansowanie w kwocie 255 920 zł na utworzenie pierwszego w powiecie żłobka. Całkowity koszt remontu budynku byłej szkoły podstawowej przy ul. Zieluńskiej to niespełna 650 tys. złotych. Podczas Dni Lidzbarka 2017 86 uczniów uhonorowanych zostało Nagrodami Burmistrza za wybitne osiągnięcia w nauce i artystyczne. W roku szkolnym 2017/2018 w gminie rozpoczęło edukację 1058 uczniów w klasach 1-7 szkoły podstawowej oraz 310 uczniów w klasach gimnazjalnych. Z czego 138 po raz pierwszy przekroczyło próg szkolny i rozpoczęło przygodę edukacyjna w klasie pierwszej. Po reformie oświaty gimnazjum w Lidzbarku oraz gimnazjum w Starym Dłutowie przekształcone zostały w szkołę podstawową.

Wychodząc naprzeciw potrzebom każdego mieszkańca w styczniu odbyła się inauguracyjne spotkanie Lidzbarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Lidzbarski Hufiec ZHP otrzymał od urzędu nowa siedzibę, a od października ponad 300 lidzbarskich Seniorów może korzystać ze zniżek jakie przysługują w ramach Ogólnopolskiej Karty Seniora. Podczas II edycji Lidzbarskiego Budżetu Obywatelskiego wśród zgłoszonych projektów najwięcej głosów zebrał projekt dotyczący utworzenia tężni solankowych i po raz pierwszy we wrześniu uruchomiono procedurę dofinansowania wymiany ogrzewania węglowego na proekologiczne w budynkach mieszkalnych. Umowę na wymianę pieców podpisało 24 wnioskodawców. Lato obfitowało w wiele imprez kulturalnych, na czele z Dniami Lidzbarka i tematycznymi festynami organizowanymi przez gminne sołectwa.

Dbając o bezpieczeństwo i politykę zdrowotną w gminie zakończyły się wyczekane prace przy modernizacji części dla dzieci, chorych oraz pierwszego piętra Przychodni Zdrowia, a strażacy OSP w Bryńsku otrzymali lekki samochód bojowy. W pierwszy weekend grudnia w ciągu dwóch dni blisko setka dzieci bezpłatnie i bezpiecznie została przebadana przez zaproszoną ekipę Fundacji Ronalda McDonalda. Profilaktyczne usg przeciwko nowotworom bezpłatnie wykonali lekarze specjaliści.

To był bardzo udany rok dla lidzbarskich sportowców oraz miasta Lidzbark, jako areny sportowych zmagań. Kolejny sezon działa lodowisko, rywalizacje do ostatnich metrów, czyli kocioł emocji w Lidzbarku w lipcu zapewniła dwudniowa impreza Hoffer Triathlon Energy, a dla miłośników jazdy rowerem zorganizowany został pierwszy Lidzbarski Maraton MTB. W roku 2017 już po raz kolejny lidzbarscy sportowcy i trenerzy otrzymali nagrody i wyróżnienia za wyjątkowe sukcesy w swoich dyscyplinach. Nagrody otrzymało 44 sportowców, 4 drużyny, jedna sekcja oraz 12 trenerów. Kwota przeznaczona na stypendia to prawie 20 tysięcy złotych. Również w zeszłym roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 mieli okazję w ramach lekcji wychowania fizycznego zmierzyć się z nowo powstałym parkiem linowym, który zrealizowany został w ramach zeszłorocznego budżetu obywatelskiego.

W roku 2017 Burmistrz Lidzbarka podpisał umowy na ponad 4 miliony dofinansowania na modernizację lidzbarskiego stadionu, ponad 617 tysięcy złotych na ścieżkę rowerową wokół Jeziora Lidzbarskiego oraz blisko 954 tysiące na remont lidzbarskiego targowiska.

UMiG Lidzbark

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5