„Bieg na Sześć Łap”. Po raz pierwszy w Lidzbarku [zdjęcia]

2017-05-06 15:50:00 (ost. akt: 2017-05-05 11:43:46)

Autor zdjęcia: archiuwm MGOK

"Bieg na Sześć Łap" wystartował w tym roku po raz pierwszy w Lidzbarku, który dołączył tym samym do przeszło dwustu miejscowości organizujących to wydarzenie w Polsce. Nowa forma rekreacji wzbudziła duże zainteresowanie uczestników oraz widzów - mieszkańców Lidzbarka i gości "Wielkiej Majówki nad Welem".
"Bieg na Sześć Łap" jest nową i popularną inicjatywą propagującą aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, w ramach której biegacze - zarówno zawodowi sportowcy jak i amatorzy - pokonują niewielki dystans (w Lidzbarku było to około 1200 metrów) razem ze swoimi czworonożnymi pupilami. Psy biorące udział w "Biegu na Sześć Łap" startują razem z właścicielami, bądź też są wybierane spośród zwierząt znajdujących się w lokalnych przytuliskach i schroniskach (lidzbarski bieg współorganizowało przytulisko "Psia Przystań").

Wspaniała pogoda i naturalne walory Parku Rekreacyjno-Sportowego "Małe Jeziorko" zachęcały do wzięcia udziału w biegu - na start zgłosiło się ponad trzydziestu uczestników ze swoimi podopiecznymi. Tradycyjnie rozumiana rywalizacja sportowa nie była celem biegu, którego formuła zachęcała raczej - po prostu - do dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Na każdego z uczestników "Biegu na Sześć Łap" czekały pamiątkowe medale, na pierwszych zaś na mecie - cenne nagrody rzeczowe. Lidzbarskie przytulisko przygotowało także stoisko z pysznymi ciastami, dochód z zakupu których został przeznaczony na cele funkcjonowania tej placówki.

Lidzbarski "Bieg na Sześć Łap" był wspaniałym wydarzeniem, które - mamy nadzieję - na stałe pozostanie na mapie biegów z czworonogami w Polsce.  

MGOK LidzbarkCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marek #2239493 | 212.71.*.* 7 maj 2017 19:49

  A ja się pytam dlaczego w tym roku w majowy weekend nie było biegów dla dzieci tak jak to było w latach ubiegłych??? Widocznie bieganie z psami było wazniejsze niz nasze dzieci. .WSTYD!!!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Monika Dąbrowska - Bieg na sześć łap #2239128 | 94.254.*.* 7 maj 2017 11:30

   Szanowni Państwo! Bieg na sześć łap organizowany jest w 37 miejscowościach w Polsce. Mam nadzieję, że nadejdzie taki dzień, w którym te 200 będzie faktem. :-) Ambitny cel nam Państwo postawili. :-D

   odpowiedz na ten komentarz

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5