Aktorzy z Krakowa ze spektaklem dla dzieci

2017-03-10 13:15:57(ost. akt: 2017-03-10 10:53:01)

Autor zdjęcia: Archiwum MGOK Lidzbark

We wtorek 7 marca sala widowiskowa lidzbarskiego ośrodka kultury ponownie gościła aktorów z krakowskiej grupy teatralnej Krak-Art, specjalizującej się w wystawianiu angażujących publiczność spektakli dla najmłodszej publiczności.
— Podobnie jak w przypadku styczniowego przedstawienia - "Wilk i Zając" występy przyjezdnych aktorów cieszyły się ogromnym powodzeniem – oba spektakle obejrzało przeszło trzystu widzów — mówi dyrektor MGOK Katarzyna Borowska. — Tym razem krakowianie zaprezentowali w Lidzbarku dwa widowiska – "Jaś i drzewo fasolowe" oraz "Pinokio". Spektakle utrzymane były w lubianej już przez lidzbarską publiczność konwencji łączącej bajkę z elementami kabaretu i improwizacji scenicznej, która "wciąga" do gry także widza. Formuła ta sprawdziła się na deskach sali widowiskowej, gwarantując znakomitą zabawę nie tylko dla najmłodszych.

— Spektakle dla dzieci są składnikiem misji edukacyjno-kulturotwórczej lidzbarskiego ośrodka kultury – jej podstawowym celem jest dotarcie do tych grup odbiorców, które na co dzień nie mają styczności z kulturą prezentowaną "na żywo" (jak chociażby dzieci i młodzież z terenów wiejskich) — dodaje pani dyrektor. — Misja ta – również dzięki różnorodności prezentowanych form artystycznych (teatr, muzyka, literatura) – realizowana jest z pełnym powodzeniem.

oprac.mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5