Ferie z lidzbarską biblioteką – radośnie i aktywnie [zdjęcia]

2017-02-10 17:43:42(ost. akt: 2017-02-10 16:50:37)

Autor zdjęcia: Edyta Marszak

Tegoroczne ferie zimowe w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku przebiegały pod szeroko rozumianymi pojęciami ruch, emocje i umysł.
W poniedziałki oswajano nowoczesne technologie na zajęciach z bibliotecznymi iPadami. W czasie zajęć dzieci zgłębiały tajniki rozszerzonej rzeczywistości oraz poznawały aplikacje do cyfrowej obróbki zdjęć.

We wtorki miłośnicy książek rozgrywali literacką bitwę na słowa i rozwiązywali łamigłówki językowe. Środy i czwartki zarezerwowane były dla miłośników sportu i tańca. W trakcie spotkań sportowych rozgrywano mecze piłki nożnej i tenisa ziemnego, którym towarzyszyły prawdziwie sportowe emocje. Zajęcia taneczne zaś wypełnione były nowoczesną muzyką i układami tanecznymi stworzonymi przez najlepszych choreografów świata.

W piątki rządzili w bibliotece entuzjaści gier planszowych i towarzyskich. W ramach zajęć feryjnych we wtorek, 24 stycznia gościem lidzbarskiej biblioteki była grupa teatralna z Krakowa. Aktorzy z formacji Edu Artis zaprezentowali teatrzyk edukacyjny dla dzieci „Witajcie w naszej bajce”. Przesłaniem spektaklu było zachęcenie dzieci do czytania i obcowania z książką na co dzień. Wspaniała gra aktorska i wartko tocząca się akcja przeniosła publiczność do zaczarowanego świata bajek i baśni. Widzowie też mieli swój udział w przedstawieniu, zadaniem dzieci było uporządkować bajki, które nie czytane zupełnie się pomieszały. Tygrysek z pięknym kaloszem szukał Kopciuszka, Jaś zgubił swoją siostrę, a Baba Jaga chciała spędzić resztę życia z pasiastym Tygrysem, któremu wydawało się, że jest Różową Panterą. Na szczęście jednak wszystko dobrze się skończyło i bohaterowie bajek , dzięki dzieciom i ich doskonałej znajomości baśni, wrócili do swoich opowieści.

Za wspaniałe przedstawienie publiczność podziękowała grupie artystycznej gromkimi brawami. Dwa tygodnie ferii zimowych minęły twórczo i aktywnie. Towarzyszyła nam dobra zabawa i wspaniała atmosfera.


Edyta Marszak
MGBP w Lidzbarku


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5