Kurkowi bracia z wizytą w Oebisfelde

2016-08-23 13:11:01(ost. akt: 2016-08-23 13:15:04)

Autor zdjęcia: archiuwm Kurkowego Bractwa Strzeleckiego

Przedstawiciele Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Lidzbarka wzięli udział w uroczystej proklamacji Króla Kurkowego Bractwa z Oebisfelde. Z Lidzbarka do Niemiec pojechało dwóch braci - Krzysztof Główczyński i Janusz Makówka.

Impreza odbyła się 20 sierpnia. Po uroczystym przemarszu z udziałem orkiestry szałamajek ogłoszono wyniki zmagań strzeleckich, które pozwoliły na wyłonienie tegorocznego Króla Kurkowego Bractwa z Oebisfelde, rycerzy oraz Księcia Strzelców z grupy młodzieżowej. Uroczystość zakończyła się balem, a rano zorganizowano wspólne śniadanie z udziałem sponsorów — opowiada Krzysztof Główczyński, prezes lidzbarskiego bractwa. — Był to znakomity czas na prowadzenie rozmów o stworzeniu możliwości wymiany młodzieży zainteresowanej sportem strzeleckim, finansowanej przez polsko-niemiecką fundację współpracy, podobnie jak od lat organizują to nasze partnerskie parki (Welski Park Krajobrazowy i park z Droemling).

— W czasie śniadania poznaliśmy jednego z najważniejszych inwestorów w Oebisfelde - Polaka, który wyemigrował 40 lat temu do Wolfsburga — dodaje pan Główczyński.
— W Unii Europejskie 10 proc. społeczeństwa należy do bractw, jest to bardzo popularny ruch społeczny. Wiele klubów i organizacji posiada własne strzelnice w jednej miejscowości. — mówi Krzysztof Główczyński. — Chcielibyśmy więc zachęcić młodzież z Lidzbarka i okolic do uaktywnienia swoich pasji strzeleckich. Zapraszamy do naszej strzelnicy.

oprac.mcz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5