Zapraszamy na Wernisaż Apokalipsa 2.0+

2016-07-07 21:56:43 (ost. akt: 2016-07-07 22:00:16)
W sobotę (9 lipca) zapraszamy na wernisaż jednodniowej wystawy interaktywnej prac malarskich Krzysztofa Góreckiego "Apokalipsa 2.0+". Wernisaż odbędzie się 9 lipca. Start godz. 17.00 w sali widowiskowej MGOK w Lidzbarku.

APOKALIPSA 2.0+ to artystyczna akcja na rzecz dialogu i porozumienia w zróżnicowanym kulturowo i wyznaniowo, skonfliktowanym świecie, której celem jest współudział w kształtowaniu nowej świadomości człowieka i otaczającej nas rzeczywistości.

Szczególnie zależy nam na współudziale regionalnych środowisk artystycznych i zaproszenia do współtworzenia własnych obrazów-wizji kolejnych części Apokalipsy 2.0 inspirowanej biblijnym Objawieniem Św. Jana.

Wystawa składa się z ośmiu olejnych obrazów (wym. 2 x 1m) APOKALIPSY 2.0 - autorstwa Krzysztofa Andrzeja Góreckiego. W tym pięć obrazów jest skończonych, a trzy pozostałe stanowią pustą przestrzeń, z widoczną podwójną helisą, zaproszenie do kontynuacji...

Do akcji przystąpili już następujący artyści:
Dominika Daszewska z Warszawy - 4 obrazy olejne w tym 3 o wymiarach 100x70cm 1 jeden 110 x 60cm
Sussan z Londynu, czekamy na wymiary
Artur Szałkowski z Legionowa - 3 obrazy akrylowe na płótnie (wymiary do ustalenia)

Film APOKALIPSA 2.0 - to dynamiczna ilustracja obecnej, skomplikowanej sytuacji na świecie, nadająca audiowizualny kontekst dla prezentowanej ekspozycji malarskiej. ca – 16 min.

Koncert wykonaniu Artura Szałkowskiego - młodego wokalisty: utwory J.S.Bacha, Handla, Mallera itp, przy akompaniamencie fortepianu i muzyki symfonicznej.

Dialog Krzysztofa A. Góreckiego z artystami regionu i zaproszenie do udziału i współtworzenia kolejnych etapów (własnych wizji) APOKALIPSY 2.0 + w planie aukcja obrazów przyłączających się do akcji artystów w Londynie w 2017 r.

MGOK Lidzbark

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5