Na wesoło i w plenerze. Noc Świętojańska u Seniorów [zdjęcia, film]

2016-06-23 16:30:00 (ost. akt: 2016-06-23 16:14:13)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

Ponad sto osób bawiło się na pikniku, zorganizowanym przez Klub Seniora "Pogodna Jesień" z Lidzbarka, z okazji Nocy Świętojańskiej. Pierwsza taka plenerowa impreza odbyła się we wtorek, 21 czerwca, na Plaży Miejskiej nad jeziorem w Lidzbarku. 


Na zaproszenie pani prezes klubu Władysławy Kossakowskiej, nad lidzbarskie jezioro przybyły zaprzyjaźniony Klub Dziennego Pobytu "Nasz Dom" z Olsztyna oraz klub seniora "Wigor" z Lidzbarka.

— Bardzo się cieszę, że inne kluby przyjęły moje zaproszenie i przyjechały na naszą biesiadę świętojańską. Pierwszy raz organizujemy ją w plenerze i uznałam, że nasze jezioro będzie najlepszym miejscem na to spotkanie. Jest też z nami harcmistrzyni Daniela Gawińska, która od zawsze nas wspiera — mówiła Władysława Kossakowska. — Mamy zaplanowanych wiele atrakcji, występ naszej klubowej orkiestry, wspólne śpiewanie i zabawa. Będzie też pyszna grochóweczka, a na koniec pieczenie kiełbasek — dodała.

Świętojańskie ognisko, uroczyście podpalił gość honorowy, wiceburmistrz Lidzbarka Janusz Bielecki. Następnie puszczono na wodę symboliczny wianek pleciony z czerwonych kwiatów. Potem była już tylko wspólna zabawa i wesoły śpiew z okazji nadchodzącej najkrótszej nocy w roku. Na koniec pani prezes Kossakowska zabrała swoich gości z Olsztyna, na wycieczkę krajoznawczą po malowniczym Lidzbarku.

mn


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obserwa #2016771 | 185.122.*.* 26 cze 2016 14:37

    wszystko ok , tylko ta Pani prezes to krzyczy na tych ludzi jak na małe dzieci , czy ona ma jakieś problemy emocjonalne , na gości z oLsztyna też krzyczała , trochę wstyd Może czas zastanowić się czy nie zmienić lidera tych seniorów

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5