Młody Obywatel – kronika sportowa [zdjęcia]

2016-06-11 11:39:43(ost. akt: 2016-06-11 09:09:15)

Autor zdjęcia: LO Lidzbark

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K. Baczyńskiego w Lidzbarku uczestniczyli w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młody Obywatel na sportowo".
Program zachęcał dorosłych i młodzież do przeprowadzania projektów społecznych. Opiekun licealnej młodzieży, nauczyciel wychowania fizycznego Michał Świniarski wraz z uczestnikami, zdecydował się na realizację „Kroniki sportowej”, czyli projektu, jak przywrócić do życia dawne gry i zabawy. Program imprezy skierowany był do wszystkich mieszkańców Lidzbarka.

W piątek 3 czerwca 2016 roku miała miejsce finalizacja projektu.
Od godzin przedpołudniowych dziedziniec liceum, sala gimnastyczna oraz boiska "Orlika" stały się areną wielu ciekawych wydarzeń: turnieju piłki nożnej, możliwości sprawdzenia się w zumbie, zabawy w zapomniane gry podwórkowe.

Zgromadzeni uczniowie, nauczyciele, mieszkańcy Lidzbarka i okolic mieli okazję poskakać w gumę, sznura, pograć w ziemniaka czy chłopka, odświeżyć grę w kapsle czy klasy. To, co dla starszych było miłym wspomnieniem, dla młodszych często stanowiło absolutną nowość, ale dla jednych i drugich stało się niesamowitą okazją do integracji, wspólnej zabawy, przekraczania granic.

Oprócz przypomnienia lub poznania starych gier sportowych uczestnicy mogli posłuchać świetnego występu szkolnego zespołu muzycznego. Fundacja "FAR" zapewniła zaś pokaz umiejętności sportowych ludzi poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek podarował kosz słodyczy, którymi poczęstowały się wszystkie dzieci liceum, resztę zaś przeznaczono na licytację.

Na czas trwania imprezy rozstawiono przy "Orliku" trzy stoiska, przy których można było wziąć udział w loterii fantowej, posilić się owocami albo wypiekami z Piekarni "Szynaka". Środki zebrane na tych straganach zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Marty Burzyńskiej. Zebrano kwotę 910,97 zł, która zostanie wpłacona na konto fundacji – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

LO Lidzbark

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5