Dzień Matki 2016 w Lidzbarku [zdjęcia]

2016-06-01 15:25:01(ost. akt: 2016-06-01 15:27:23)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

W czwartkowy wieczór (26 maja) w lidzbarskim ośrodku kultury odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Matki. Wydarzenie to miało, stosownie do okoliczności, bogaty program artystyczny, w którym młodzi aktorzy, muzycy, tancerze dedykowali swoje wykonania wszystkim matkom.

W trakcie niemal półtoragodzinnego przedstawienia zaprezentowane zostały umiejętności młodych członków sekcji artystycznych działających pod egidą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku. Publiczność zgromadzona w szczelnie wypełnionej sali widowiskowej mogła obejrzeć chociażby spektakl "Zamknijcie oczy" w wykonaniu najmłodszej grupy teatralnej oraz pełne ekspresji i doskonale przygotowane popisy dzieci i młodzieży z sekcji tanecznej. Elementem kontrastowym przedstawienia były natomiast nastrojowe wykonania wokalne i instrumentalne (fortepian i gitary akustyczne) – również przygotowane przez młodych wychowanków odpowiednich sekcji artystycznych miejscowego domu kultury.
Dzień Matk
i uczczono w tym roku w Lidzbarku wyjątkowo pięknym wydarzeniem, którego interdyscyplinarny, sięgający po wiele dziedzin sztuki charakter podkreślił zarazem aktywność lokalnego ośrodka kultury w sferze wielokierunkowej edukacji artystycznej dzieci i młodzieży w regionie.

Katarzyna Borowska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5