Zobacz jak zaprezentował się Lidzbark na Festiwalu Cittaslow

2016-05-28 08:30:30(ost. akt: 2016-05-28 08:42:26)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

W Lubawie odbył się Pierwszy Festiwal Cittaslow – wydarzenie, podczas którego Lidzbark zaprezentował się od najlepszej strony: kulinarnej, kulturalnej i sportowej.

"Lubawskie Łazienki" to urokliwy park, który gościł wystawców z miast zrzeszonych w sieci Cittaslow z całej Polski – niektórzy przybyli nawet z Górnego i Dolnego Śląska... Na stoisku przygotowanym przez Wydział Organizacyjny Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury znaleźć można było: prace sekcji rękodzieła działającej przy lidzbarskim ośrodku kultury oraz wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bryńsku i Nowym Dworze. Pyszne regionalne kulinaria przygotowały natomiast: Piekarnia G.S. Lidzbark, Masarnia Kamińscy, Spółdzielnia Mleczarska Lidzbark, a także sąsiadujące z Lidzbarkiem sołectwa.

Lidzbarskie stoisko, którego honorowym gościem był burmistrz miasta Maciej Sitarek, cieszyło się wielkim zainteresowaniem zwiedzających, którzy chwalili przysmaki naszej lokalnej kuchni: ciasta, wędliny, przetwory i pyszne nalewki. Festiwal Cittaslow to jednak nie tylko kulinaria – każde z uczestniczących w Festiwalu miast przygotowało też specjalny program muzyczny. Lidzbark reprezentowała, działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i grająca reggae, grupa Ruch Wolnych Myśli – i był to jeden z najlepszych koncertów wydarzenia. Był też czas na sport... Przedstawiciele miast Cittaslow i Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego rozegrali towarzyski mecz z zawodnikami z Lubawy.

Majowy Festiwal Cittaslow w Lubawie był pięknym, barwnym wydarzeniem promującym to, co najlepsze w Lidzbarku i innych miastach zrzeszonych pod egidą ruchu Cittaslow: zdrowy i spokojny tryb życia oraz kulturalną rozrywkę.

Katarzyna Borowska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Promocja Lidzbarka w Lubawie... #2002261 | 31.0.*.* 31 maj 2016 14:05

  I mają imprezę na swoim terenie za darmo. A promocja ogromna- bo w Lubawie już zapomnieli gdzie leży Lidzbark, leży dosłownie...

  odpowiedz na ten komentarz

 2. He he #2001243 | 37.47.*.* 29 maj 2016 12:00

  Działdowo promowało się poprzez dostarczenie spirytusu na nalewki

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Działdowiak #2000850 | 94.254.*.* 28 maj 2016 15:32

  A kto reprezentował Działdowo i jak promował? Jak wypadło nasze miasto panie burmistrz?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5