Posprzątaliśmy (nieco) nasze wody

2016-04-17 15:03:49(ost. akt: 2016-04-17 10:06:33)

Autor zdjęcia: PZW Lidzbark

W sobotę 16 kwietnia od godz. 9.00 spotkaliśmy się na dorocznej akcji sprzątania akwenów wodnych najbliżej położonych Lidzbarka. Na zbiórkę przybyło nas niewielu, bo ledwie trzydzieści osób.
W tym roku akcję naszą czynnie wspierali koledzy z Koła PZW w Działdowie (5 osób), którzy razem z 4 uczniami Szkoły Podstawowej w Rybnie sprzątali brzegi j. Grądy, za co im gorąco dziękujemy. Nie przyłączyli się niestety koledzy z innych pobliskich kół. Wielka szkoda.

Podzieleni na grupy ruszyliśmy brzegami j. Lidzbarskiego, Zwórzna, Wleczy i Piaseczna. Kilka osób ruszyło także brzegami rzeki Wel od mostu w okolicach młyna do ujścia do j. Lidzbarskiego. Uzbieraliśmy w sumie „czubaty” kontener śmieci przeróżnej "maści" – 120 worków. Od papierków od cukierków po śmieci po malowaniu mieszkania, zużyte części po remoncie samochodu, gromady pampersów i pozostałości petard sylwestrowych. Najwięcej jednak, jak co roku, było butelek i szklanych i plastikowych po różnych napojach .

Śmieci zostały zwiezione w jedno miejsce skąd zabrane zostaną na wysypisko.
Przykre jest to, że śmieci znajdujemy ciągle w tych samych miejscach, a więc w miejscach parkowania samochodów, w pobliżu miejsc mocowania łodzi i przy kładkach wędkarskich. Z roku na rok w pobliżu łowisk znajdujemy za to coraz więcej zużytych zniczy. Czyja to robota?

Przykre jest także tak małe zainteresowanie naszych członków w życie koła i chęć wniesienia swojego wkładu w czystość naszych jezior i rzeki. Przykry jest również fakt, braku zainteresowania i aktywnego uczestnictwa wędkarzy sąsiednich kół, tak licznie wędkujący na sprzątanych przez nas akwenach (dzisiaj również tłumnie oblegających jeziora). Razem mogliśmy sprzątnąć dodatkowo jeszcze inne jeziora i znacznie dłuższy odcinek rzeki.

Po zakończeniu wszyscy mogli posilić się zupą ogórkową, za którą serdecznie dziękujemy naszemu koledze Jerzemu Rucińskiemu.
Podziękowania należą się także Maciejowi Sitarkowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Lidzbark za pomoc logistyczną związaną z zabezpieczeniem nas w worki i nieodpłatne odwiezienie śmieci na wysypisko.

Wszystkim dzisiaj uczestniczącym w akcji bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne akcje pozostałych wędkarzy.

Sławomir Kraszewski, sekretarz koła PZW LidzbarkCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. M #1982650 | 46.170.*.* 27 kwi 2016 09:02

  Piszecie, że mało osób przyłączyło się do sprzątania, ale proszę zwrócić uwagę, że śmieci pozostawiają ludzie, którzy przyjeżdżają w celach rekreacyjnych nad jeziora....i jak nazwać takich ludzi...jaki dają przykładam dzieciom... W głowie się nie mieści, co można znaleźć nad brzegiem jeziora. To jest szczyt głupoty i dosłownie ci, którzy śmiecą to pustostany mózgowe ! Zje,,,wypije nad jeziorem, a przyroda ma sama sobie poradzić z butlami, papierami, puszkami. Obraz naszego społeczeństwa, bałaganiarze i brudasy!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. L-k #1980776 | 82.160.*.* 23 kwi 2016 11:11

  Zaproście do sprzątania radnego z Działdowa tego co komedię grał w teatrze w Warszawie, cyt; Boćko chodził po teatrze, dotykał różnych rzeczy i powtarzał do pracowników: "Jest tu syf. Nie mogę usiąść, trzeba to posprzątać! Napiszę skargę"

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Janek #1977652 | 37.47.*.* 17 kwi 2016 17:50

  Niestety wielka szkoda Lokalne szkodniki nie mieli chęci przyłączyć się do tej pięknej akcji. Gdzie byli w tym czasie-pracownicy służby leśnej,liga obrony kraju,straże rybackie,ochotnicza straż pożarna,zieloni ekolodzy,wolontariusze czerwonego krzyźa i Caritas,w czynie społecznym pracownicy urzędu miast,gminy,starostwa i wszelkiej innej maści kłusownicy z kół łowieckich czy i leśnicy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (44)

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5