Pierwszy dzień wiosny w SP Kiełpiny

2016-03-28 15:38:02 (ost. akt: 2016-03-28 09:44:53)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest w Szkole Podstawowej w Kiełpinach bardzo radosnym dniem. Uroczystość powitania wiosny odbyła się w szkole w poniedziałek 21 marca.
W imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły. Celem było poznawanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy, integrowanie społeczności szkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody. Uczniowie poszczególnych klas ubrani byli w różnego rodzaju kolory.

Wcześniej przewodniczący losowali kolor dla swojej klasy. W zabawę włączyli się też nauczyciele szkoły, dla nich kolor żółty wylosowała pani dyrektor. Każda z klas pod opieką wychowawców wykonała plakat wiosny, który z dumą prezentowała zebranym. Dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią twórczą i zmysłem artystycznym. Za wykonanie plakatów uczniowie otrzymali słodki upominek.

Były też rebusy i zagadki z nagrodami. 21 marca, w ramach Owocowych dni szkoła obchodziła również „Dzień cytryny”. Przedstawiciele klas mieli za zadanie wypić sok z cytryny z uśmiechem na twarzy. Nie było to łatwe zadanie do wykonania, ale wywołało dużo radości. Punktem kulminacyjnym było wspólne wyjście na plac przed szkołą, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę.

Tradycyjnie spalono Marzannę, a dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę. Podczas uroczystości zostały rozdane nagrody uczniom, którzy brali udział w szkolnych konkursach plastycznych.

W konkursie na „Najładniejszą palmę wielkanocną” nagrody otrzymali: w kat. klas 0-II I miejsce Anna Piórkowska, II miejsce Nikola Wielgoszyńska, III miejsce Wiktoria Sadowska; kat. kl. IV-VI I miejsce Wiktor Ciesielski, II miejsce Olga Szczepańska, III miejsce Oliwia Łukaszewska. W konkursie pt.: „Mój bohater” najlepsi okazali się: w kategorii 0-I I miejsce Kacper Jaroszewski „0”, II miejsce Agata Sadowska kl. I; w kategorii klasy II I miejsce Amelia Gurzyńska, II miejsce Karolina Truszczyńska, III miejsce Anna Piórkowska, Wyróżnienie Wiktoria Sadowska. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe. W radosnych nastrojach impreza ta zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą.

SP Kiełpiny

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5