Misterium Męki Pańskiej. Wycieczka z MGOK w Lidzbarku

2016-03-12 13:42:57(ost. akt: 2016-03-15 11:33:08)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku zorganizował wycieczkę do Czerwińska na spektakl „Misterium Męki Pańskiej”.
W programie spotkania było zwiedzanie Muzeum Kardynała Prymasa Augusta Hlonda w salezjańskim klasztorze w Czerwińsku. Można w nim obejrzeć przedmioty, których prymas używał do pracy (np. biurko i fotel) czy związane ze sprawowaniem liturgii i modlitwą: księgi mszalne, modlitewnik, różaniec, relikwie, szaty liturgiczne, w tym haftowany ornat żałobny z XIX w. Są także portrety z wizerunkiem prymasa, albumy z rodzinnymi zdjęciami, popiersie oraz odlew twarzy wykonany zaraz po śmierci, wraz z opisem ostatnich chwili życia. Po zwiedzeniu muzeum Prymasa Kardynała Hlona uczestnicy wycieczki obejrzeli eksponaty obrazujące działalność misyjną Salezjan w Afryce, Ameryce Południowej, czy Azji. Wolontariuszka w barwny i ciekawy sposób przybliżyła specyfikę życia, sytuację gospodarczą i społeczną dzieci i młodzieży żyjących na tych kontynentach. Przed mszą św. odprawioną za wszystkie wycieczki przybyłe na „Misterium Męki Pańskiej” poznaliśmy historię Sanktuarium Zwiastowania Najświętszej Marii Panny.

Spektakl w surowej scenografii z piękna grą świateł oraz profesjonalny warsztatem aktorskim to wszystko złożyło się na głębokie przeżywanie „Misterium Męki Pańskiej”. Spektakl trwał dwie godziny, a jakby chwilę. Obrazy znane, budowane grą aktorską oglądało się z wielkim zachwytem wczuwając się w klimat tych smutnych, a zarazem z punktu widzenia chrześcijanina ważnych wydarzeń. Należy również wspomnieć że jedną z ról (Marię Magdalenę) grała dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku Katarzyna Borowska.
Wyjazd odbył się w sobotę - 5 marca.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. L.k #1958363 | 82.160.*.* 20 mar 2016 18:36

    Widać tylko tych co w swym życiu krzyż pański przechodzili. .

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5