Spektakl historyczny "Sen o Polsce" w lidzbarskim MGOK

2015-11-22 11:01:22 (ost. akt: 2015-11-22 11:18:32)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lidzbarku przygotowała, z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, spektakl historyczny „Sen o Polsce”.

W przedstawieniu wykorzystano motyw Stańczyka, nadwornego błazna trzech ostatnich Jagiellonów, który nawiedził we śnie jedną z bohaterek spektaklu i opowiedział jej losy narodu polskiego od XVIII wieku. Wytknął błędy Polaków, którzy przyczynili się do upadku Rzeczypospolitej, ale też pochwalił udział następnych pokoleń rodaków w walce narodowowyzwoleńczej. 11 listopada 1918 r. to szczególny dzień dla Polaków, dzień zwycięstwa i wolności. Ten legendarny trefniś, który w historii i kulturze polskiej zajmuje wyjątkowe miejsce – błazna zatroskanego o losy Ojczyzny, upomniał młodych - dziś niepodległej już Polski, że wolność raz zdobyta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Przedstawienie obejrzeli zaproszeni goście oraz uczniowie LO w sali widowiskowej Domu Kultury w Lidzbarku.

Katarzyna Borowska

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5