Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

9 kwietnia w Szkole Podstawowej w Zagajach odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Uniwersalny zasięg/dostęp do opieki zdrowotnej”.

Jak co roku uczniowie podstawówki w Zagajach obchodzili Światowy Dzień Zdrowia, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie podstawowych nawyków higieniczno - sanitarnych i żywieniowych, uświadomienie zależności między zdrowiem a czynnikami je zakłócającymi, kształtowanie postaw proekologicznych.
Dzieci z Punktu Przedszkolnego, z klas 0-III pod opieką wychowawców przygotowały plakaty o zdrowiu, które zaprezentowały podczas apelu. Uczniowie z klas IV-VI wykonywali zdrowe kanapki, sałatki, koktajle, które dały im energię do zabawy podczas apelu.
Atrakcją apelu była jego część konkursowa, podczas której dzieci sprawdzały swoją wiedzę o zdrowym stylu życia bawiąc się podczas szkolnego turnieju wiedzy. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zainteresowaniem i zostali nagrodzeni dyplomami.
Obchody Dnia Zdrowia były doskonałą okazją do przypomnienia głównych zasad zdrowego stylu życia, w tym zasady ochrony przed chorobami odkleszczowymi w ramach realizacji programu “Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży.”
Podczas apelu mieliśmy możliwość obserwować i ćwiczyć działania z pierwszej pomocy w ramach realizacji programu “ Ratujmy i uczmy ratować” prowadzone przez p. A. Sidor.
Dzień Zdrowia to odpowiedni czas do realizacji programu „Trzymaj formę” dla kl. V-VI. W naszej szkole odbyły się zawody sportowe dla uczniów, podczas których uczniowie mogli wykazać się sprawnością fizyczną, ćwiczyć wytrzymałość, szybkość z jednoczesnym zachowaniem zasad fair play.
Wszystkim dziękujemy aktywny udział w akcji.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MDT
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5